Jak naostrzyć noże maszynki do strzyżenia włosów

Przy regularnym użyciu maszynki do strzyżenia włosów przed jej właścicielem wcześnie lub późno wstaje problem zgięcia noży. I często taka dość prosta manipulacja, jak ostrzenie ostrzy maszynki, zaskoczony przez użytkownika tego urządzenia.

Jak naostrzyć noże maszynki do strzyżenia włosów

Instrukcja

1
Sprawdź, jak bardzo затупились swoje noże. Aby to zrobić wystarczy. Gdy ostrza są jeszcze zbyt głupi, okresowo mogą gnij włosy, uszkadzania ich. Na pilną potrzebę ostrzenia noży samochody wskaże niezdolność obciąć człowieka, pełne i trwałe rozbicie włosów, pojawienie się bólu podczas koszenia u tego, komu robią fryzurę. Jak tylko zauważysz takie „objawy”, od razu poszukaj opcji, jak naostrzyć ostrza urządzenia.
2
Najprostszy sposób naostrzyć noże – przypisać urządzenie do specjalistów. Dosłownie za kilka minut kreatora za pomocą specjalnych przyrządów i narzędzi doprowadzi ostrza urządzenia w porządku.
3
Możesz spróbować naostrzyć noże samodzielnie. Do tego potrzebny jest specjalny pasek, którym zwykle ostrzą noże kuchenne. Dokładnie, nie spiesząc się, spędzić ostrzami bar do przodu i do tyłu. Powtarzaj ruchy, aż do uzyskania pożądanej ostrości. Sprawdzaj ostrzenie na małym kawałku futra.
4
Jeśli masz tokarka, to zadanie jest jeszcze bardziej uproszczone. Do ostrzenia ostrzy trzeba aluminiowy dysk o średnicy 120-160 mm. Nałóż na niego ścierne pasty, za pomocą magnesu podłączyć do niego nóż. Teraz można ostrzyć. Tylko rób to bardzo delikatnie, aby nie skaleczyć dłoni.
5
Spróbuj użyć do ostrzenia zwykły papier ścierny. Umieść kawałek płótna między ostrzami urządzenia. Następnie włącz maszynę. W procesie „koszenia” ostrza delikatnie, a co najważniejsze, bezpiecznie заточатся.
6
Alternatywnie, można użyć szlifierki maszynką. Z jej pomocą można zrobić bardzo delikatnie i szybko.
Porada
Sposobów ostrzyć noże maszynki do strzyżenia włosów – ogromna ilość. Jednak wielu ekspertów twierdzą, że w większości są one tylko niszczą i łamią ostrza. Dlatego w miarę możliwości lepiej jest korzystać z usług profesjonalistów.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.