Jak nakleić серпянку

Серпянка zapobiega pękaniu powierzchni, pokryte masą szpachlową, jest niezbędny do obsługi styków arkuszy płyt kartonowo-gipsowych lub innych szczelin, pęknięć, kątów. Mimo, że technologia naklejki серпянки dość proste, należy wziąć pod uwagę pewne niuanse.

Jak nakleić серпянку

Trzeba

  • – серпянка;
  • – nożyczki;
  • – nóż;
  • – szpachlówka;
  • – klej (bustilat, PVA, акрилат, itp.);
  • – szpatułki;
  • – papier ścierny;
  • – podkład.

Instrukcja

1
Przygotowanie powierzchni do zbrojenia, dokładnie oczyścić ją z brudu i kurzu, odtłuścić, usunąć plamy i nierówności. W razie potrzeby зашкурьте i usunąć stare powłoki (starej farby, tapety itp.) mechanicznie. Jeśli powierzchnia jest gładka, прогрунтуйте ją do poprawy wiązania.
2
Зашпатлюйте lub wypełnić wyrównane kompozycje (kleju, płyt gipsowych, najwyższych piętrach) pęknięcia, pory, stawy, kąty lub inne wady, które podlega zakleić серпянкой. Suszenie i зашкурьте po wyschnięciu.
3
Nałóż na miejsce zaklejania warstwę kleju (bustilat, PVA, акрилат itp.) lub płynnej szpachli za pomocą pędzla lub wałka.
4
Wytnij kawałek серпянки odpowiedniego rozmiaru i naklej ją na spryskaną. Wyrównać materiał szpachelką lub dużym pędzlem-макловицей.
5
Dla bardziej bezpiecznego wiązania moczyć серпянку w rozcieńczającym klee (8 lub 9 sztuk kleju, reszta – woda).
6
Do uszczelniania styków płyt gipsowo-kartonowych należy naklejać серпянку bez kleju. Aby to zrobić, rozpuścić szpachlówkę do konsystencji śmietany, bez grudek i nałóż ją na szew. Następnie delikatnie umieść odciętego taśmę серпянки do szwu i wcisnąć ją w nałożoną warstwę, aby w pełni brata. Pamiętaj, nie warto się w ten sposób duże powierzchnie, szpachlówka nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej niezawodności.
7
Po tym jak серпянка zajmie swoje miejsce i wyschnie, w pełni зашпатлюйте powierzchni. Zbieraj na łopatki niewielką ilość materiału i stosować go płynnymi ruchami na szew, nie stosując wysiłku. Trzymaj łopatki w taki sposób, aby kąt między wewnętrzną płaszczyzną szpachli i powierzchnią był jak najbardziej ostre, aby mieszanka odtwarzany był równomiernie, a nie вдавливалась w szew.
8
Suszenie w ciągu czasu podanego na opakowaniu ze szpachlowaniem, зашкурьте. Powstałe wybrzuszenia na powierzchni usunąć następnego dnia ziarna ściernego. Nałóż podkład i wykończone powierzchnia – окрасьте, maskującą tapety itp.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.