Jak załatać dziurę w ścianie

Podczas remontu węzła sanitarnego lub instalacji elektrycznej wycina się mały otwór, który następnie należy uzupełnić. Poza tym dziura w ścianie może pojawić się z powodu wycieku wody lub pożaru.

Jak załatać dziurę w ścianie

Trzeba

  • – nóż;
  • – piła do płyt gipsowo-kartonowych;
  • – szpachla;
  • – tektura;
  • – sklejka;
  • – wkręty;
  • – армирующая taśma.

Instrukcja

1
Zanim załatać dziurę w ścianie, usunąć przyczynę, z powodu której na nim pojawiły się uszkodzone sektory. Jeśli jest mokry, to poczekaj do całkowitego wyschnięcia.
2
Nożem lub piła do płyt gipsowo-kartonowych należy usunąć wszystkie nieszczelne lub zwisające części płyty. Jeśli należy odkręcić śruby obok z uszkodzonym działką. Przy wysokości otworu nie więcej niż 5-10 cm nałożyć warstwę szpachli w kilka warstw.
3
Dla otworów o większej mapie potrzebna łata z płyt gipsowo-kartonowych. Centymetrem zmierzyć skrajne wymiary dziurki. Wyciąć uszkodzoną część, nadając otwór trójkątny lub prostokątny kształt.
4
Na kawałku niepotrzebnego płyt kartonowo-gipsowych zrób poprawkę pożądany kształt, obwód której na 5 cm więcej. Nożem odciąć tylną część kartonu poprawki. Usuń ją i cały gips. Na przedniej stronie płyty zostaw tylko karton.
5
Na uszkodzonym suchej zabudowy zrób nacięcie nożem wokół trójkąta lub prostokąta. Z przodu usuniesz tylko karton.
6
Nanosić za pomocą szpachli na krawędzi uszkodzonego płyt kartonowo-gipsowych i poprawki cienką warstwę mieszanki gipsowe. Przyłóż łatę do ranę i docisnąć ją. Ona powinna być na jednym poziomie z uszkodzonym miejscem. Po wyschnięciu nałóż jeszcze warstwę mieszanki gipsowe.
7
Aby zajść w duży otwór w гипсократоне, wyciąć szablon w kształcie prostokąta z tektury. Jego rozmiar powinien być trochę więcej powierzchni uszkodzenia. Umieścić szablon do otworu w kręgu jego kontur ołówkiem.
8
Piły lub nożem wyciąć otwór w ścianie na linii konturu szablonu.
9
Zrób ze sklejki paski o szerokości od 3 cm do 7 cm, długości do 10 cm więcej wielkości otworu.
10
Paski nałóż na otwór i zamocuj z tyłu wkrętów płyt kartonowo-gipsowych.
11
Zrób poprawkę z niepotrzebnych płyt kartonowo-gipsowych do rozmiaru szablonu. Przymocować ją śrubami do sklejki paski. Łatka powinna być na jednym poziomie z naprawianej powierzchni.
12
Wokół otworu nałóż cienką warstwę szpachli. Taśmę zbrojącą ułożyć na styku poprawki, wciskając się w szpachlówkę.
13
Nałożyć cienką warstwę szpachli. Po wyschnięciu przetrzeć wilgotną gąbką lub strip powierzchnię papierem ściernym.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.