Jak nakładać farby witrażowe

Farby witrażowe pozwalają przekształcić zwykły talerz lub świecznik w prawdziwe arcydzieło. Aby malować szkło, nie trzeba być artystą. Wymagana jest znajomość pewnych umiejętności nakładania farb.

Jak nakładać farby witrażowe

Trzeba

  • – wydrukowany rysunek;
  • – farby witrażowe;
  • – obwód.

Instrukcja

1
Farby witrażowe do szkła różnią się od innych gatunków tym, że są one płynne, jak tusze, folie, przepuszczają światło słoneczne i bez problemu znoszą wpływ wody, co jest szczególnie ważne przy malowaniu naczyń i okiennych szyb. Jednak ze względu na konsystencję farb nakładać je trudniejsze niż zwykłe akrylowe.
2
Przed przystąpieniem do nakładania farby, należy sprawdzić, czy szkło i upewnij się, że nie ma na nim zarysowaniami. Jeśli farba dostanie się do środka wad, staną się bardzo widoczne. Oczyścić powierzchnię, na którą ma zamiar nałożyć rysunek, od kurzu i brudu. Aby to zrobić, użyj ciepłą wodą z rozcieńczonym w niej amoniakiem albo weź odświeżający żel do mycia naczyń. Po wyczyszczeniu szyby należy go wytrzeć suchą szmatką.
3
Umieścić wstępnie wydrukowany rysunek pod szkło i przenieś go na powierzchnię, za pomocą specjalnych kontury, które nie pozwolą farbie wyciec i sprawi, że obraz jak prawdziwy witraż. Najlepiej użyć czarny, złoty lub srebrny obwód. Przed przystąpieniem do kolejnego etapu prac, poczekaj, aż farba wyschnie.
4
Farby witrażowe są dwóch rodzajów. Jedne z nich wylewa się z buteleczki raz na szkło, inne nakłada się pędzlem. Jeśli używasz farby pierwszego typu, należy uważać, aby na witrażu nie powstały pęcherzyki powietrza. Aplikować należy przez jeden element, aby przypadkowo nie pomazali невысохший segment. Po tym, jak część witraży wyschnie, преступайте do koloryzacji pozostałych elementów.
5
Istnieją обжигаемые farby witrażowe – je piec w piecu, co nie zawsze jest wygodne, a także farby, które nie wymagają pieczenia. To właśnie one najczęściej są używane przez amatorów. Informacje o konieczności traktowania powinna być napisana na opakowaniu. Różne rodzaje farb suche różnym czasie, ale pozostaw urządzenie do wyschnięcia należy w czystym pomieszczeniu, aby na witraż nie przyklei się kurz.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.