Jak malować gitarę

Starą i потертую gitarę z dobrym dźwiękiem nie koniecznie trzeba wymieniać na nową, można ją pomalować, отлакировать, a ona będzie wyglądać jak nowa. Ponadto, jeśli malować gitarę, to będzie indywidualny, jedyny w swoim rodzaju i w pełni będzie odpowiadał twojemu gustowi.

Jak malować gitarę

Trzeba

  • – gitara;
  • – papier ścierny;
  • – шлифгубка;
  • – polerka;
  • – szpachlówka do drewna;
  • – podkład do drewna;
  • – wałek welur;
  • – nitro lub farba akrylowa;
  • – нитролак.

Instrukcja

1
Najpierw całkowicie zdemontować gitarę, wyczyść wszystkie okucia i delikatnie wyjąć z dala, aby nic nie stracić. Następnie przytrzymaj pudła na podłodze i zdjąć starą farbę. Aby to zrobić, należy użyć skórki, orbitalną lub jakąkolwiek inną szlifowania samochód.
2
W celu ułatwienia procesu zagruntować powierzchnię specjalnym składem, usuwanie lakieru, lub acetonem. Należy pamiętać, że po tej powierzchni należy mimo wszystko zeszlifować.
3
Jeśli na gitarze ma wgniecenia i wgniecenia, należy je зашпатлюйте, wstępnie прогрунтовав powierzchni. Jako podkładu należy używać podkład warstwa pośrednia do pracy w drewnie. Nakładaj go małym велюровым wałkiem lub pędzlem (od szczotki mogą pozostać smugi).
4
Po wyschnięciu gruntu weź szpachlówkę i przystąpić do заделыванию wszystkich wad. Można użyć алкидную lub szpachlówkę samochodową, najważniejsze jest to, że образовывала gładką powierzchnię.
5
Szlifować gitarę tak, aby ona błyszczała jak lustro. Ponownie прогрунтуйте powierzchni i ostatecznie lekko obrobić ręcznie шлифгубкой (ziarno 220-400). Wytrzeć magnetofonu wilgotną szmatką i wysuszyć. Teraz można przystąpić do malowania gitary.
6
Wybierz farbę w zależności od wybranego wzoru, najlepiej kupować importowaną dobrą нитрокраску w аэрозольном butli, albo akrylową farbę.
7
Przed malowaniem należy przymocować do decku jakąś kij w miejscu mocowania gryfu (przez otwory dla śrub), aby można było utrzymać ją w stanie zawieszenia. Nakładkę gryfa zabezpieczyć oklej taśmą.
8
Nałożyć warstwę farby za pomocą szablonów lub tworząc rysunek na gitarze ręcznie. Poczekaj, aż farba wyschnie.
9
Nakrywa gitarę lakierem w kilka warstw, za każdym razem czekając wyschnięciu poprzedniej warstwy. Każda warstwa wolno szlifować umiejętności наждачкой lub шлифгубкой. Można użyć lakier z butli lub нитролак, ale lepiej wybrać lakier do użytku na zewnątrz, posiada oznakowanie „CN 1хх”.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.