Jak leczyć zatrucie u kota

Zatrucie u kotów mogą powodować nie tylko niskiej jakości produkty, ale i wciągająca gryzoni i napój z zainfekowanych zbiorników wodnych. Tabletki i substancje chemiczne zwierzęta jedzą bardzo rzadko, ponieważ mają bardzo dobrze rozwinięty węch, i czują się „dziwny” zapach. Leczenie kota lepiej powierzyć profesjonaliście.

Jak leczyć zatrucie u kota

Trzeba

  • – woda;
  • – марганцовка;
  • – łajna;
  • – środki przeczyszczające soli;
  • – диуретические leki;
  • – nasienie lnu lub skrobi ziemniaczanej.

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności należy wywołać wymioty u zwierzęcia. Do tego delikatnie wlać kot w usta dużą ilość wody za pomocą strzykawki. Staraj się robić wszystko ostrożnie, aby nie odstraszyć zwierzę. Również nie zaszkodzi i oczyszczanie lewatywa, bo niektóre toksyczne substancje szybko trafiają do jelita.
leczenie zatrucia kota
2
Spróbuj dowiedzieć się, że to właśnie zwierzę zjadło. Po tym udaj się do weterynarza. Lekarz zbada kota, weźmie badania i przepisze leki: albo antidotum, albo sorbenty.
regeneracja wątroby u kota po zatrucia
3
Jeśli nie możesz zabrać zwierzę do lekarza, to uważnie monitorować jego stan. W pierwszy dzień nie karmić kota niczym. Nalej czystej wody do miski, w której w razie potrzeby dodaj trochę nadmanganianu potasu.
lipidosis nerek u kotów jak leczyć
4
Podawaj środki przeczyszczające soli, nadaje „Magnezja”. Średnio na jeden odbiór wystarczy 3-5 g na 30 ml wody. Rozwiązanie okazuje się gorzkim, więc kot może się oprzeć. Środki przeczyszczające soli oczyszczają jelita zwierzęcia od toksycznych substancji.
zatrucie pokarmowe psa
5
Napar nasion lnu: na szklankę wrzącej wody 1 łyżka. Wlać kot w gardło 20 ml 4 razy na dobę. Siemię lniane ma osłaniająco efektem i pozytywnie wpływa na żołądku i jelitach. Jeśli nie masz nasienia, to zrób budyń z skrobi, ale bez dodatku cukru. Ma takie same właściwości.
pies zwymiotował wodą
6
Niech kotu leki moczopędne, jeśli na tle zatrucia u niego źle działają nerki. Nadaje się, na przykład, „Диуретин”, „Diacarb” lub „Регит”. Obserwuj za tym idzie, czy kot w wc. Jeśli działanie moczopędne nie nastąpiło, należy natychmiast udać się do lekarza weterynarii.
7
Stopniowo zacznij dawać kotu produkty mleczne, a to od suchych karm lepiej na jakiś czas zrezygnować. Również nadaje się ziemniaki, chude mielone w mielone mięso z kurczaka i różne buliony.
logo
Article Categories:
Leczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *