Jak płukać nos kota

Zwierzęta, jak i ludzie, są podatne na różne choroby. Nawet najmniejszy przeciąg może powodować nieżyt nosa u kota, który objawia się obfitymi wydzieliny z nosa, lub, wręcz przeciwnie, suchość i pojawieniem się корост. Leczenie zwierząt domowych należy pod nadzorem doświadczonego lekarza weterynarii.

Jak płukać nos kota

Instrukcja

1
Skontaktuj się w klinice weterynaryjnej, jeśli zauważy się jakiekolwiek odchylenia w zdrowie kota. Wydzielanie śluzu z nosa może świadczyć nie tylko o banalne przeziębienie, ale i o poważnych chorobach.
umyć psu uszy
2
Lekarz zbada swojego zwierzaka i weźmie badania. Po tym zaleci leczenie, które będzie wchodzić nie tylko leki, ale i płukanie nosa, jeśli oddech kot utrudnione. Wszystkie leki można kupić w aptece weterynaryjnej. Postępuj zgodnie z ogólnymi przepisami. Ale jeśli z tabletkami i polimeru jest mniej lub bardziej jasne, to płukać nos jest nieco bardziej skomplikowana.
jak посмтавить uszy jorku
3
Przygotuj roztwór soli fizjologicznej do przemywania, musi być w temperaturze pokojowej. Stosować roztwór soli nie można, ponieważ zawiera jod, który może powodować rozwój alergii i obrzęku błony śluzowej.
jak kapać krople do oczu psa, jeśli nie даеться
4
Zdjąć igłę strzykawki lub użyć do przemywania zwykłą kroplomierz. Wpisz wcześniejsze rozwiązanie, a dopiero potem bierz zwierzę w ręce.
jak leczyć kota
5
Jeśli masz spokojny kot, to połóż ją na kolana i lekko przytrzymując, закапайте jej nos. Wystarczy około 0, 5 mg roztwór na jedną dziurkę. Jeśli zwierzę zaczyna się martwić, to poproś kogoś, aby go przytrzymać. Staraj się nie spłoszyć zwierzęcia, aby nie zranić jego psychikę.
niż leczyć u kotek przeziębienie
6
Przepłukać nas cox około 3 razy dziennie. Kiedy nastąpią poprawy, przeprowadzać procedurę tylko w godzinach wieczornych dnia. Średnio katar u zwierząt odbędzie się przez 4-6 dni. Jeśli nie obserwuje się poprawy, należy ponownie odwiedzić klinice weterynaryjnej i skonsultować się z lekarzem.
7
Pozostałości wilgoci z nosa zwierzęcia, промокнув go czystą chusteczką.
Porada
Po tym, jak промоете nos kota, koniecznie daj jej ulubiony przysmak, pogłaskał i pochwal, aby trochę się uspokoiła.

logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.