Jak leczyć zaparcia u dziecka

Нерегулярному opróżniania jelit narażone są dzieci w każdym wieku, przy czym już od samego urodzenia. Jednak pozbycie się zaparcia często zależy od dokładnego ustalenia przyczyny. Ale niektóre środki, które pomogą zapobiegać to nieprzyjemne dla dziecka i mamy zjawisko, a w przypadku wystąpienia dają dobry wynik.

Jak leczyć zaparcia u dziecka

Instrukcja

1
Wśród różnych przyczyn zaparć u dzieci najczęstsze są алиментарные czynniki, a mianowicie głód, zwiększona zawartość w diecie białka (kazeiny) lub tłuszczu, zbyt mała ilość błonnika. U dzieci karmione piersią na pracę jelit wpływa dieta karmiącej mamy. Nie mniej częstą przyczyną są zaburzenia układu nerwowego, a także niektóre choroby – krzywica, beri, wrodzone wady rozwojowe jelit i szczeliny odbytu. Od momentu przyzwyczajeniu dziecka do nocnika lub w okresach przyzwyczaić się do dziecięcego zespołu w ogrodzie lub w szkole przyczyną nieregularnego opróżniania mogą być problemy psychologiczne – ucisk lub strach.
2
Aby wyeliminować zaparcia u dzieci karmione piersią należy przestrzegać diety. Pomimo wysokiej zapotrzebowanie na białka żywności ograniczyć jej spożycie, jeśli ona niekorzystnie wpływa na zdrowie dziecka. Także ograniczyć tłuszcze zwierzęce, eliminuje biały chleb i fantazyjne chleb, cukier, mocna herbata i kawa, ryż, makaron, napoje ciepłe. Produkty te zmniejszają napięcie jelit i utrwalają krzesło dziecka. Koniecznie należy przyjmować witaminy z grupy b i magnez. Ich niedobór w mleku matki może być przyczyną zaparć u dziecka.
3
Rób dziecku codziennie okrągłe masaż brzucha, nie zdobywając przy tym obszar żebrami po prawej stronie (wątroby) i kilka razy dziennie przykładaj na obszar jelit (poniżej pępka) ciepłą pieluchę. Połóż dziecko na brzuchu na 10-15 minut do każdego karmienia. Wraz z wprowadzeniem прикормов codziennie niech soki i jabłkowy własnej produkcji, a z czasem i warzywne puree. Przy skłonności dziecka do zaparć nie włączaj do diety owsianki i świeży, biały chleb.
4
Aby wyeliminować zaparcia u dzieci znajdujących się na sztuczne karmienie jest konieczne dostosowanie zasilania – zmiana mieszanki, wczesne wprowadzenie soków warzywnych i owocowych smoothie (na 1 miesiąc wcześniej), odpowiednie spożycie wody przegotowanej, masaż, ciepłe pieluchy, udostępnianie na brzuch. Przepisane przez lekarza, niech dziecko witamina B1.
5
Od momentu przyzwyczajeniu dziecka do nocnika ważne jest, aby wypracować u niego odruch wypróżnienia, zasiewając w tym samym czasie. I lepiej to zrobić rano. Wtedy w przedszkolu lub szkole dziecko nie będzie odczuwać potrzebę udania się do toalety i związany z tym ucisk lub strach.
6
Jeśli leczenie zaparcia u dziecka za pomocą korekcji zasilania nie przynosi pozytywnego rezultatu, warto udać się do pediatry. Być może niższe napięcie jelit jest związana z niedoborem witaminy D i magnezu, a także opracowane chorób. Odpowiednio sukces w przywracaniu prawidłowej funkcji przewodu pokarmowego zależy od usunięcia przyczyny.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.