Jak leczyć ból gardła u dziecka

Prawie wszystkie dzieci przynajmniej raz skarżył się na ból gardła. Najczęściej dzieje się tak w okresie poza sezonem i w sezonie zimowym. Infekcja powoduje obrzęk, zaczerwienienie tkanek, zwiększa się temperatura ciała. Ból gardła oprócz bolesnych doznań dostarcza dziecku wiele niedogodności, takich jak trudności w połykaniu i zaburzenia snu.

Jak leczyć ból gardła u dziecka

Trzeba

  • – Soda;
  • – zioła lecznicze;
  • – propolis;
  • – miód.

Instrukcja

1
Koniecznie skontaktuj się z lekarzem doradztwa zawodowego. Lekarz przeprowadzi badanie fizykalne i zaleci leczenie. Teraz w aptekach jest wiele środków do pomocy воспаленному dziecka szyjki: różne lizaki z owocowymi smakami, tabletki, spraye. Wczesne rozpoznanie i leczenie pozwala uniknąć ciężkich powikłań.
2
Naucz malucha przepłukać gardło. Jeśli on już wie, jak to zrobić – świetnie, bo płukanie daje bardzo dobry efekt. Sodę – najprostszy: wlać łyżeczkę sody oczyszczonej ciepłą wodą, a następnie schłodzić do komfortowej temperatury. Płukanie ciepłym roztworem sody pomaga cienki śluzu i czyszcząc gardło.
3
Przygotować do płukania wywar z ziół leczniczych. Bardzo dobry środek – gorący napar z szałwii. Na 1 szklankę wody trzeba łyżeczka szałwii. Doprowadzić wywar do wrzenia, a następnie ochłodzić do temperatury zadanej. Do płukania pasują i inne zioła: rumianek, nagietek, dziurawiec, eukaliptus. Dobry wynik daje propolis (kilka kropli roztworu propolisu dodaj pół szklanki ciepłej wody).
4
W ciągu dnia alternatywne środki do płukania, masz wpływ na chorobę, z różnych stron. Dopilnuj, aby dziecko płucze gardło tak często jak to możliwe, do 6-10 razy dziennie.
5
Dzieci po trzech latach można brać gorących kąpieli stóp. Posadź malucha na krzesło, wpisz w misce wody o temperaturze 37-38 stopni, niech dziecko opuści w wodzie nogi, a ty delikatnie od czasu do czasu uzupełniać w misce ciepłej wody. Czas trwania takiego zabiegu 10-15 minut. Następnie dokładnie wytrzeć stopy dziecka i włóż wełniane skarpety. Najlepiej po kąpieli nóg dziecku poleżeć pół godziny pod ciepłym kocem. Ważne: ta procedura jest dopuszczalne w przypadku braku dziecka podwyższonej temperatury ciała.
Porada
Przy chorym gardle zaleca się obfite ciepły napój. Jeśli dziecko nie ma alergii, to przygotuj mu ciepłe mleko z miodem, również nadają się jagody morse, wywar z dzikiej róży lub herbata z cytryną. Dania niech płynne lub półpłynne, bo przy chorym gardle dziecka trudne do przełknięcia pokarmów stałych.

logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *