Jak leczyć ból gardła u dziecka środków ludowych

Angina to choroba zakaźna, charakteryzuje się zapaleniem migdałków. Wymaga natychmiastowego leczenia. Przy pierwszych oznakach choroby można stosować sprawdzone środki ludowe, poprawiające stan pacjenta. Należą do nich: inhalacje, płukanie gardła, picie dużej ilości płynów, okłady.

Jak leczyć ból gardła u dziecka środków ludowych

Trzeba

  • – picie dużej ilości płynów;
  • – miód;
  • – olejki eteryczne;
  • – trawy;
  • – alkohol;

Instrukcja

1
Pozwól dziecku pić więcej płynów: herbata z cytryną, wywar z dzikiej róży. W celu zwiększenia efektu terapeutycznego zamiast cukru dodaj do picia miodu. Dobrym ułatwiającym działanie ma kisiel z некислых jagód i owoców. Dzięki lepkości on otacza ból gardła, zmniejszając ból.
2
Płukać gardło dziecka co 30 minut ciepły napar z ziół dziurawca, rumianku, szałwii, nagietka. Aby to zrobić, umieścić w termosie 2 łyżki surowca zalać szklanką wrzącej wody. Odstawić w ciągu 45 minut, następnie przecedzić. Do inhalacji należy stosować 10 ml wywaru.
3
Орошайте gardło za pomocą inhalatora lub rozpylacza. Zabieg ten najczęściej odbywa się z małymi dziećmi, które jeszcze nie potrafią przepłukać gardło. Dziecko musi szeroko otworzyć ust, wysunąć język i równo oddychać. Umieść wtryskiwacze tak, aby koniec rurki znajdował się jak najgłębiej w jamie ustnej. To pozwoli отвару (leczona roztworu) dostać się na tylną ścianę gardła.
4
Zrób aromatyczną drogi oddechowe z użyciem olejku olejek eukaliptusowy i jodły (dla dzieci powyżej roku). Mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i immunostymulujące działanie. Wlać do naczynia 1-1,5 litra gorącej wody, przykryć dziecko ręcznikiem. Dodać wrzącej wody 1-2 krople olejku eterycznego. Trzeba wdychać nosem i ustami w ciągu 5-10 minut z zamkniętymi oczami.
5
Po zabiegu wymasuj stopy dziecka w stanie nierozcieńczonym olejkiem i położyć do łóżka.
6
Zrób kompres. Przygotuj roztwór rozcieńczony spirytus z wodą pół na pół. Zwilż nim kawałek gazy i umieścić na szyję. Na wierzchu umieść w woreczku, wełnianą tkaninę i zawiąż szalik. Pozostaw okład na 2-3 godziny, powtarzać procedurę należy 2 razy dziennie. Dla dzieci w wieku poniżej 3 lat alkohol należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:4.
7
Dalej w ciągu dnia dziecka żuć propolis po posiłku. On negatywny wpływ na bakterie chorobotwórcze. Na wczesnym etapie choroby propolis przyczynia się do pełnego wyzdrowienia.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli stan dziecka nie poprawia się w ciągu 3 dni, na migdałach pojawiły się białe plamy – wezwij lekarza.

Porada
Wiele środków medycyny ludowej są w stanie wywołać reakcję alergiczną. Dlatego należy używać ich z rozwagą.

logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.