Jak leczyć alergię u dziecka

Alergia u niemowląt ma swoje własne cechy. W tym wieku zazwyczaj reakcje alergiczne powstają w odpowiedzi na stosowanie jakichkolwiek produktów. Przejawia się ta patologia u niemowląt najczęściej w postaci alergicznego zapalenia skóry. Jej leczenie odbywa się z uwzględnieniem zasad wstrzymania dostarczania alergenu do organizmu dziecka, przyspieszenia jego usuwania i likwidacji przejawów tej reakcji.

Jak leczyć alergię u dziecka

Instrukcja

1
Przejawia się alergiczne zapalenie skóry, przede wszystkim na twarzy, gdy zaostrza choroby rozprzestrzenia się na całe ciało. Dowiedz się, w jaki produkt występuje ta reakcja. Dzieci jako głównego zasilania otrzymują mleko matki lub mleko z proszku. Jeśli dziecko jest karmione piersią, należy zoptymalizować swoją dietę. Użyj zasady hipoalergiczny diety dla swojego zasilania. Wyeliminuj wszystkie kolorowe owoce i warzywa, konserwantów, wędliny, przyprawy, kawa i czekolada.
2
Jeśli dziecko jest na sztuczne karmienie, zmiana mleczne mieszanki. Istnieje wiele mieszanek dla dzieci, skłonność do reakcji alergicznych. Po wprowadzeniu pokarmów uzupełniających trzymać się zaleceń pediatrów. Należy używać wyłącznie warzywa i owoce, które rosną w zakresie zakwaterowania, kolorowe (czerwone i żółte jabłka, owoce cytrusowe) wykluczyć. Wraz z wprowadzeniem produktów mięsnych jako fakt użyj alergików odmiany — mięso indyka i królika. Produkty mleczne — ser biały, kefir, nie kupuj w sklepach, zarabiaj na piersi kuchni.
3
Po uniknąć alergenów do organizmu dziecka trzeba przyspieszyć ich wydalanie. Użyj sorbenty, które wiążą i neutralizacji obcych agentów. Niech dziecko węgiel aktywowany, „Фильтрум” lub „Энтеросгель” w dawkach podanych na opakowaniu leków.
4
W celu przyspieszenia usuwania alergenów i wyeliminować swędzenie przy alergicznym skóry, podając dziecku leki przeciwhistaminowe, lepiej w drugiej lub trzeciej generacji — „Цетрин”, „Klarytyna”, „Зиртек” i „Ксизал” w odpowiednich dawkach. Preparaty należy stosować raz na dobę, czas trwania leczenia jest nie mniej niż 7 dni.
5
Lokalnie obszary zmienionej skóry dziecka przetwarza antyseptyczne rozwiązań, to pomoże zapobiec infekcja. Użyj roztwory stylowymi zieleni, фукорцина i inne. Aby zmniejszyć świąd skóry i nawilżają skórę codziennie stosować ciepłe kąpiele z wywar z ziół pokrzywy, korzenia łopianu, тясячелистника. Nie należy stosować serię, rumianek i glistnik jaskółcze ziele, wywary tych roślin wysuszoną skórę. Po kąpieli nałóż krem dla dzieci, zwłaszcza na obszar fałd skóry.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.