Jak leczyć wiążące u dziecka

Wiążące występują u dzieci z wielu powodów – mogą być objawem alergii na produkty, objawem niedoboru witamin lub składników odżywczych, grzybicze lub стрептококковым uszkodzenia skóry, skutkiem przyzwyczajenia dziecka trzymać w ustach palce lub jakieś przedmioty.

Jak leczyć wiążące u dziecka

Trzeba

  • – zielonka;
  • – фукорцин;
  • – nadtlenek wodoru;
  • – нистатиновая maść;
  • – roztwór boraksu w gliceryna;
  • – wazelina;
  • – miód;
  • – sok z ogórka;
  • – kalanchoe.

Instrukcja

1
Aby ustalić przyczynę pojawienia się zayed, należy zdać skrobanie z dotkniętych obszarów skóry to pomóc w identyfikacji patogenu i przypisać odpowiednie leczenie. Ale często taka analiza jest prowadzona nie zawsze, ale tylko w przypadku ciężkiego przebiegu choroby, kiedy ciasto мокнет, przeszkadza dziecku jeść, martwi go w ciągu dnia lub w sytuacji, jeśli pediatra podejrzewa przystąpienie bakteryjne, grzybicze zakażenia. Dzieci często cierpią z powodu nieprzestrzegania zasad higieny.
2
Uważaj na zawartość witamin w diecie dziecka i восполняйте niedobór mikroelementów mineralnych. Można dać dziecku specjalny kompleks witaminowy, zawierający witaminy B2 w niezbędnych ilościach (to właśnie jego niedobór może być przyczyną pojawienia się zayed), lub dostosować dietę. Jeśli dziecko ma dobry apetyt, a on już jeść dorosłe jedzenie, to zaproponuj mu wątroba, ciemnozielone warzywa, czarny chleb, itp. należy Pamiętać, że witaminy z grupy B są trawione w jelicie cienkim, dlatego, jeśli dziecko ma problemy z krzesłem, to należy równolegle podawać mu probiotyki, нормализующие florę jelitową.
3
Jeśli przyczyna pojawienia zayed w tym, że dziecko nie ociera twarz po posiłku, ciągnie do ust różne przedmioty, to należy obsługiwać pęknięcia środki dezynfekujące. Chorzy kąciki ust i otaczającą skórę należy smarować zielonką, фукорцином lub wodnym roztworem błękitu metylenowego. Poproś dziecko, szeroko otwierać usta, aby przetworzyć wszystkie odcinki, dać антисептику przeniknąć głęboko do pęknięcia.
4
Стрептококковые wiążące leczy się w kilku etapach. Dziecko nie umywają, aby nie rozprzestrzeniać infekcję w twarz. Suche skórki moczyć wodą utlenioną, a następnie delikatnie usunąć wacikiem. Następnie rano nakładać maść antybakteryjną – тетрациклиновую, синтомициновую, эритромициновую itp. Салициловым alkoholem przetrzeć skórę wokół rany do dezynfekcji.
5
Grzybicze wiążące są przetwarzane specjalnymi maściami – нистатиновой, roztwór boraksu w gliceryna itp. Na okres leczenia ograniczają mąkę i słodycze, aby nie tworzyć pożywką dla bakterii.
6
Z naturalnych metod, możesz spróbować smarowanie pęknięć wazeliną, miodem, sokiem z ogórka, kalanchoe itp.
Należy zwrócić uwagę
Aby pozbyć się zayed, należy eliminować ich przyczyny. Jeśli jesteś przeziębienie, bierzesz jakieś leki i podejrzewasz, że wiążące powstały z powodu choroby i/lub leków, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli wiążące się u ciebie pojawiły się nie z powodu choroby lub leków, ich wyleczyć możesz samodzielnie.

Porada
Dobrze wiadomo, że dzieci są o wiele bardziej wrażliwe niż dorośli, i że dla nich boryka się z pewnymi schorzeniami lub chorobami, jest znacznie trudniejsze, niż dla osób dorosłych. Jak tylko zauważysz wiążące u dziecka, należy podjąć pewne środki, aby zapobiec zaostrzenie choroby.Zapalenie czerwieni warg, jeśli nie jest leczone, może być bolesne, niewygodne i krępujące.

logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.