Jak leczyć gronkowca u dziecka

Jeśli małe dziecko często choruje z przeziębieniem, jego denerwuje brzuch (zwiększone wzdęcia i wzdęcia), reakcje alergiczne i częste luźne stolce, to można podejrzewać zakażenie organizmu aureus.

Jak leczyć gronkowca u dziecka

Trzeba

  • – rumianek apteczny
  • – камфорное olej

Instrukcja

1
Dostarcz niezbędne badania w celu potwierdzenia diagnozy – to może być analiza kału lub odprowadzanych z nosa, ropne rany itp. Po tym jak patogen zostanie wykryty, należy dokonać posiewu na czułość. Analiza ta jest niezbędny do przeznaczenia skutecznych leków przeciwbakteryjnych.
2
Antybiotyki nie zawsze okazują się skuteczne w leczeniu gronkowca, ale pod warunkiem właściwego doboru leków czasem stosuje się w leczeniu niemowląt.
3
Ważnym warunkiem wyleczenia jest ścisłe przestrzeganie czystości i zasad higieny w opiece nad dzieckiem – czyste ręce, przetworzone drobne pęknięcia i rany, częsta zmiana pieluch, kąpanie dziecka itp. Wszystkie ubrania muszą być выстирана i проглажена z dwóch stron.
4
Dobór leków zawiera, oprócz antybiotyków najnowszej generacji, środków antyseptycznych, układ odpornościowy, zwiększając leki, bakteriofagi. Bakteriofagi są uznawane za najbardziej skuteczne środki oddziaływania na aureus, ale wybór leków zależy od postaci choroby i obszarowe. W przypadku aureus organów trawienia potrzebna jest zapobieganie odwodnieniu – częste przystawianie do piersi, допаивание wodą i zastosowanie specjalnych płynów. Dotkniętych oczy należy przemywać wywarem z rumianku lub przegotowanej wody, w okresach między podaniem roztworów antyseptycznych. Ropne pęcherze trzeba przetwarzać камфарным olejem. Jeśli dziecko rozwija się sepsa, to może wymagać transfuzji krwi, dożylne witaminy i osocza.
5
W celu odbudowy mikroflory jelit po leczeniu trzeba dawać dziecku wywar z rumianku, preparaty z bakteriami i bakteriami. Jeśli dziecko jest karmione mlekiem, należy ściśle monitorować dietę matki – dodaj produkty fermentowane napoje, ograniczyć spożywanie słodyczy. Dzieci karmionych karmione specjalnymi низколактозными mieszankami, mieszankami z пептидным kompleksem. Jeśli dziecko cierpi na zaparcia (co często podczas leczenia), to trzeba mu zrobić lewatywę – przed karmieniem, najlepiej rano.
logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *