Jak leczyć astygmatyzm u dziecka

Astygmatyzm – choroby oczu. Charakteryzuje się неправильностью krzywizny rogówki i może wystąpić w każdym wieku. W większości przypadków astygmatyzm jest dziedziczona i nazywa wrodzone. Spotyka się i nabyte, który rozwija się z powodu rażących ze zmian w rogówce po urazach lub zabiegach chirurgicznych na oczach. Zazwyczaj, choroba łączy się albo z krótkowzroczność lub dalekowzroczność.

Jak leczyć astygmatyzm u dziecka

Instrukcja

1
Bardzo ważne jest, aby astygmatyzm u dziecka zdiagnozowano jak najszybciej i zostały podjęte w celu jego skorygowania. Jeśli tego nie zrobi, wtedy prawdopodobieństwo nieodwracalnego obniżenia ostrości wzroku i rozwój zeza znacznie wzrośnie.
2
Koniecznie umów się z dzieckiem na wizytę do okulisty dziecięcego. Lekarz przeprowadzi niezbędne badania ogólnego stanu oczu dziecka, wykrywa obecność optycznych odchyleń, krótkowzroczności lub nadwzroczności. Dla dziecka zostanie opracowany indywidualny tryb badań lekarskich i leczenia.
3
Odpowiednio dobrane okulary są jednym z najważniejszych elementów w leczeniu astygmatyzmu. Mogą być przepisywane do stałego noszenia lub tylko do wykonywania jakichkolwiek zabiegów ćwiczeń.
4
Konieczne jest, aby leczenie dzieci astygmatyzm obejmowała różne metody fizyczne, optyczne i funkcjonalnego oddziaływania. W celu poprawy widzenia trzeba przeprowadzić kontaktowe i видеокомпьютерную korekcję wzroku dziecka.
5
Gimnastyka dla oczu jest bardzo skuteczny i po przejściu całego leczniczego kursu daje dobrą dynamikę. Przy zachowaniu wszystkich zaleceń lekarza można pozbyć się tej patologii. Trzeba regularnie odwiedzać z dzieckiem do okulisty i na bieżąco wymieniać punkty.
6
Cały ten kompleks działań pozwoli znacznie zwiększyć ostrość widzenia u dziecka i z czasem całkowicie uchroni dziecko od punktów.
7
W leczeniu astygmatyzmu należy dużą uwagę zwrócić diety dziecka. Należy spożywać więcej owoców i surowych warzyw: buraki, czosnek, pietruszka, koperek, seler, szpinak. Pić soki, brać witaminy.
8
Chirurgiczne leczenie astygmatyzmu – laserową korekcję – lekarze zalecają odbywać się tylko po 18 lat, kiedy wzrokowa system będzie w pełni rozwinięte.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.