Jak leczyć candida u dziecka

Wcześniej tę jakąś grzybicę nazywano плеснявкой lub молочницей, teraz nazwały na zejście nazwy – inwazyjnych. Z tą chorobą, które powodują drożdżakami z rodzaju candida, już w szpitalu spotyka się co trzecie dziecko.

Jak leczyć candida u dziecka

Instrukcja

1
Skonsultować się z lekarzem przy pierwszych oznakach drozd. Usuwanie folii z błony śluzowej jamy ustnej dziecka za pomocą wacika nasączonego w 2-procentowym roztworze sody (1/4 łyżeczki sody oczyszczonej na szklankę przegotowanej wody). Zabieg przeprowadzać kilka razy dziennie. Staraj się nie korzystać z zielonką, lepiej kup w aptece specjalny leki przeciwgrzybicze roztwór lub krem do przetwarzania jamy ustnej niemowląt. Można kupić proszek nystatyna i hodować go zgodnie z instrukcją.
2
Smarować przed karmieniem sutki przygotowywanych rozwiązań, a po jedzeniu – dzieci w ust. Sprawdź pachwinowych fałdki dziecka, skóra w tych miejscach często się rumieni, jej górna warstwa – naskórek – może łuszczyć, a w обнажившихся odcinkach wydzielać płyn koloru białego. Wszystko to towarzyszy świąd, dzięki czemu dziecko staje się niespokojne. W takich przypadkach nie pomoże używanie proszków, olejów i kremów. Nakładać na skórę антигрибковой maścią z nistatinom lub леворином.
3
Należy uważać, aby maluch nie chorował zakażeń jelitowych. W niektórych z nich zalecane spożycie antybiotyków, które wzmacniają drozda i przyczyniają się do jej przejścia na organy wewnętrzne.
4
Spędzić z dzieckiem więcej czasu na świeżym powietrzu, codziennie rano masażu i gimnastyki, zajmij się hartowaniem. Grzybica najczęściej występuje u osłabionych dzieci. Odporność takiego okruchy trzeba wzmacniać wszystkie sposoby, aby kandydoza nie zakorzeniło się w organizmie, wywołując zakażenia grzybicze zapalenie płuc (zapalenie płuc) lub zakażenie krwi (sepsa).
5
Użyj gazy pieluchy (należy je gotować), dopóki nie są całkowicie wyleczyć dziecko. Takie pieluchy trzeba zmieniać tak często jak to możliwe, tylko wtedy grzyby pod nimi nie mogą się rozmnażać.
6
Przetwarza, jeśli używasz, smoczki, smoczki poprzez gotowanie. Sterylnych przedmiotów powinno być pięć lub sześć sztuk, należy je przechowywać w zamkniętym opakowaniu (słoik), zmieniając w razie potrzeby.
7
Skonsultować się z lekarzem: może warto kupić preparat na bazie flukonazol, który jest dopuszczony do stosowania z sześciu miesiącach życia. Przed dokonaniem jakichkolwiek manipulacji w traktowaniu chorej błony dziecka, umyj dokładnie ręce.
Porada
Nie prowadzi własnego, lepiej skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *