Jak leczyć nietrzymanie moczu u dziecka

O enurezji właściwe mówić wtedy, gdy dziecko opuszcza swoją pościel mokra częściej niż jeden raz na dwa tygodnie w wieku powyżej czterech lat. Zastanawianie przyczynę tej choroby i szukając skutecznych sposobów jego leczenia, rodzicom, przede wszystkim, należy zwrócić się do pediatry, dziecięcego ginekologa i urologa.

Jak leczyć nietrzymanie moczu u dziecka

Trzeba

  • – skonsultować się z pediatrą;
  • – mięta;
  • – waleriana;
  • – pospolity;
  • – naprzemienny prysznic;
  • – iglaste wanny.

Instrukcja

1
Należy pamiętać, że na dzień dzisiejszy istnieje około 300 sposobów leczenia moczenia nocnego dzieci. Należą do nich i fizjoterapia, i trening autogenny, i specjalna dieta, i różne leki, i hipnoza. Ale wszystkie z nich musi przepisać lekarz po dokładnym zbadaniu dziecka i określenia przyczyny choroby.
2
Oprócz leczenia prowadzonego przez lekarza, należy przestrzegać wskazówek dla rodziców dzieci cierpiących na moczenie mimowolne. Okaż dziecku wsparcie psychologiczne, wyjaśnij mu, że on nie jest jedyny na świecie dziecko, u którego występują takie problemy.
3
Nie karz i nie wystawiać kary dziecka, jeśli obudził się mokry. Przecież to nie jego wina, a choroba, która trzeba leczyć.
4
Nie należy zakładać na noc pieluchy. Większość 4-5-letnich dzieci z moczenie mimowolne – to dzieci, które przez długi czas nie rozstawał się z памперсами. Ale są one potrzebne tylko w określonych sytuacjach: w domu, na spacerze, w podróży. Od półtora roku, pozwól, dziecko korzystać z puli.
5
Ograniczyć przyjmowanie płynów w godzinach wieczornych i za trzy-cztery godziny przed snem. Uważaj, aby 6-7-letnie dziecko przestrzegał tryb dnia i poszedł spać nie później niż o dziewiątej wieczorem. Przed snem niech koniecznie schodzi w wc.
6
Unikaj nadmiernego psycho-emocjonalnego pobudzenia przed snem: przejrzeniu „strasznych” filmów, aktywnych gier sportowych itp.
7
Nie warto budzić dziecka w nocy, żeby on poszedł do toalety. W ten sposób można tylko zamocować mechanizm objawy moczenia nocnego.
8
Jeśli twoje dziecko boi się zostać sam w pokoju lub go przeraża ciemność, nie należy wyłączać w przedszkolu nocne, zostawiaj uchylone drzwi do swojej sypialni. Nie skąpić na pochwały, jeśli u dziecka już była przynajmniej jedna „suchą” noc.
9
Użyj ziołowych – zioła, które mają działanie uspokajające. Parzyć herbatę z mięty pieprzowej, korzeń kozłka lekarskiego, motherwort. Po konsultacji z lekarzem można stosować zabiegi zdrowotne (iglaste wanny, chodzenie po ziemi boso, bicze wodne itp.)
10
Staraj się, aby psychologiczna sytuacja w rodzinie była normalna, staraj się rozwiązywać problemy występujące w przedszkolu lub szkole.
Należy zwrócić uwagę
Podchodź z dużą odpowiedzialnością do leczenia moczenia nocnego u dzieci. Nie zamknięto kurs terapii często prowadzi do wznowienia choroby.

logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.