Jak leczyć wysypkę na skórze

Skóra zawsze reaguje na wewnętrzny stan organizmu, i jedną z takich reakcji jest wysypka. Ona może być różny – wypukłe, gładkie, bąbelkowej, plamistego, z tworzeniem się nadżerek i шелушений, itp Leczenia trądziku poprzedza wyjaśnienie przyczyny jej pojawienia się.

Jak leczyć wysypkę na skórze

Instrukcja

1
Głównymi przyczynami pojawienia się zmian na skórze może być alergia na kosmetyki, błędy w odżywianiu, reakcja organizmu na niektóre silne leki lub choroby narządów wewnętrznych. Należy skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania diagnozy i zaleceń na pozbycie się trądziku. Dostarcz badania na wykrycie ewentualnego alergenu. Według stanu krwi można wyrobić sobie opinię na temat stopnia аллергизации organizmu oraz odszukać odpowiednich alergen.
2
Jeśli przyczyną pojawienia się plam na skórze stały się produkty, nawiązać zasilanie. W diecie nie powinno być widocznych alergenów – owoców cytrusowych, czekolady, jaj, orzechów, mleka, owoców morza. Również na czas zrezygnować z niektórych owoców, zwłaszcza egzotycznych odmian. Jedz kasze, gotowane na wodzie, warzywa, makaron, itp. Ogranicz spożycie słodkich, tłustych, wędzonych i smażonych potraw.
3
Leczenie trądziku w przypadku chorób zakaźnych zależy od tego, jak dokładnie przejawia się – po ospa wietrzna pęcherzyki konieczne musi być suszone i dezynfekowane, a przy odrze plamy znikają na własną rękę, bez leczenia miejscowego.
4
W chorobach autoimmunologicznych, wraz z pojawieniem się wysypki, potrzebne jest zróżnicowanie jej charakteru – na przykład, gdy rumieniowaty układowy leczenie trądziku jest tylko w przypadku posiadania dużych pęcherzy (taktują antyseptyki).
5
Псориатические plamy trzeba smarować różnymi maściami, w zależności od etapu wysypki (suche skórki, wilgotne plamy, itp.) – stosuje się salicylowy, цинковую maść, дегтярные składy itp.
6
Leczenie чесоточной wysypka obejmuje stosowanie miejscowych maści (kwas siarkowy, „Permetryna”), przeprowadzenie dokładnej dezynfekcji odzieży i przedmiotów.
7
Toksykacja jelit wpływa na stan skóry i wzmacnia każdą reakcję alergiczną. Należy przyjmować probiotyki w postaci kompleksów, dodaj produkty mleczne w diecie, pij więcej wody. Oczyść organizm nabyciem chłonne leków – węgiel lub полисорба.
8
Weź leki przeciwhistaminowe, które zmniejszają ilość uszkodzeń i usunąć obciążenie z organizmu. Pić należy ich długo – w ciągu miesiąca lub nieco mniej.
9
Alergiczne wysypki należy smarować specjalnymi żele i maści, które zawierają leki przeciwhistaminowe elementy, które usuną obrzęk, stan zapalny i zmniejsza intensywność zabarwienia wysypki. W niektórych przypadkach pokazano zastosowanie hormonalne maści na гидрокортизоне. Napraw źródło alergii i ograniczyć do minimum wszelkie kontakty z nim w przyszłości.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *