Jak leczyć suche pięty

Nadmiernie sucha skóra na piętach może być przyczyną różnych chorób narządów wewnętrznych. Dlatego, jeśli skóra na podeszwach stóp jest z miękkiej i delikatnej nagle stała się łuszczenie się i popekana, najwyższy czas udać się do lekarza-dermatologa. Albo chociaż spędzić kompleks działań w rehabilitacji samodzielnie.

Jak leczyć suche pięty

Trzeba

 • – produkty zawierające witaminy A i E
 • – witaminy „Аевит”
 • – opłaty ziół: szałwia, rumianek, seria
 • – krem odżywczy
 • – fotelik nawilżające masło do ciała
 • – gaza
 • – surowej cebuli i ziemniaków
 • – wódka
 • – oliwa z oliwek lub olej lniany
 • – płatki owsiane
 • – jednorazowe ochraniacze na obuwie

Instrukcja

1
Włącz do codziennej diety więcej produktów zawierających witaminy A i E. To marchewka, szczypiorek, mleka, wołowiny i wątróbka z kurczaka, kapusta. Пропейте kurs witamin „Аевит”, jeśli nie jest w ciąży, albo brać codziennie rano i wieczorem po jednej kapsułce witaminy E, które można kupić w każdej aptece bez recepty.
2
Распаривайте pięty w ванночках z leczniczymi wywar, na przykład, spadkowego, szałwii lub rumianku. Napar apteki trawę zgodnie z instrukcją na opakowaniu i trzymaj nogi w gorącej wodzie, dopóki ona nie zacznie się ochładzać. W procesie delikatnie masować pięty pumeksem, kolistymi ruchami, delikatnie usuwając martwe cząstki skóry. Po wytrzeć stopy do sucha i nałożyć na problematyczne miejsca gęsty krem odżywczy lub fotelik nawilżające masło do ciała.
3
Skorzystaj środków ludowej do leczenia suchej skóry na piętach. Na noc przywiązać do nogi liście kapusty czy cebuli (jako opcja – surowe ziemniaki), starte na drobnej tarce i zawinięte w gazę. Spróbuj smarować łuszczące się obszary miodem, jeśli nie ma alergii. Dla alergików dobrym zamiennikiem miodu może być oliwa z oliwek. A wraz z pojawieniem się na domowych półkach awokado stała się dostępna i leczenie za pomocą wewnętrznej strony skórki tego owocu.
4
Rób w ciągu tygodnia okłady, przykładając do пяткам kawałek gazy, zwinięty w kilka warstw i вымоченный w wódce z olejem roślinnym (w stosunku 50 na 50). Dla wzmocnienia efektu na nogi założyć skarpetki bawełniane lub jednorazowe worki plastikowe. Zamiast wódki można użyć wazeliny, a nawet majonez.
5
Spróbuj tani, oryginalny i skuteczny przepis: kasza. Ugotować kaszę na wodzie, dodaj do niego łyżkę oleju roślinnego, najlepiej oliwy z oliwek lub oleju lnianego. Nałóż papkę na stopy grubą warstwą, z góry załóż jednorazowe ochraniacze na obuwie i mocno обвяжите ich u kostki sznurkiem. Przez dwie godziny zdejmij buty, kaszę umyć, a nogi posmarować kremem lub olejem.
6
Jeśli domowe zabiegi i apteczne kremy nie pomagają, należy skontaktować się z lekarzem-подологу, specjalista chorób stóp, lub do dermatologa (taki specjalista jest w każdym кожвенерологическом диспансере). Sucha skóra na piętach, z pęknięciami i мозолями, może być objawem choroby nerek, żylaki, a także chorób układu wydzielania wewnętrznego, w tym cukrzycy.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.