Jak leczyć przeziębienie u niemowląt

Przeziębienie jest chorobą, która powoduje zapalenie błon śluzowych gardła, nosa. Głównymi objawami są: gorączka, katar, kaszel i letarg. Małe dzieci są szczególnie narażone na różne infekcje, ale niektórzy rodzice odnoszą się do układu oddechowego ma niewłaściwy, traktując je czymś powszednim. Jak leczyć przeziębienie u niemowląt?

Jak leczyć przeziębienie u niemowląt

Trzeba

  • – wywar (owies, mleko, miód);
  • – nosa aspirator i aerozole od kataru;
  • – przychodnia;
  • – eukaliptusowy lub mirtu olej.

Instrukcja

1
W tym przypadku, jeśli zauważysz, że twoje dziecko zaczęły pojawiać się pierwsze objawy choroby, ugotować wywar. Do tego weź garść owsa, opłukać pod ściekowej wodą, umieścić w glinianym garnku i zalać szklanką gorącego mleka. Otrzymaną mieszaninę męczyć w piekarniku w ciągu dwóch-trzech godzin, w temperaturze 180-200 ° c. Jeśli u noworodka nie ma alergii na miód, można dodać łyżeczkę tego naturalnego produktu. Odcedzić wywar, po czym daj крохе.
2
Jeśli u dziecka trudności w oddychaniu, jak najczęściej czyścić nosek od gromadzenia się śluzu. Użyj do tego nosa aspirator lub małą lewatywa. Nie zapomnij, aby nawilżać błonę, rób to za pomocą aerozolu z soli fizjologicznej lub roztworem soli.
3
Jak można częściej stawiają dziecka. Utrzymuj w pokoju stałą optymalną temperaturę. Postaw obok szopki dziecka kubek z wodą, dodać do niej kilka kropli olejku eukaliptusowego.
4
W celu obniżenia temperatury ciała należy stosować leki przeciwgorączkowe. Jeśli wzrost towarzyszą dreszcze, nie chronić go chorego ciepłym kocem, ponieważ to doprowadzi do jeszcze większego czadu.
5
Stosować inhalacje z аромамаслами. Do tego w filiżance z gorącą wodą dodaj kilka kropli olejku eterycznego, przykryć dziecko ręcznikiem tak, aby oddychał opary tego roztworu w ciągu 7-10 minut. Powtarzaj tę czynność co 2 godziny. Trzeba to robić tak długo, aż choroba się nie podda. Na noc natrzeć pierś okruchy niewielką ilością eukaliptusa lub миртового oleju. Aby przygotować mieszankę, wymieszać 1 kroplę olejku z 2 łyżkami прокипяченного schłodzonego oleju roślinnego.
Należy zwrócić uwagę
Przy pierwszych objawach przeziębienia, zwróć się o pomoc do specjalisty!

Porada
Nie należy używać w warunkach domowych wilgotne zimne prześcieradła i wyroby z lodem, ponieważ mogą one spowodować skurcz naczyń krwionośnych skóry. W żadnym wypadku nie należy wycierać dziecka alkoholem lub octem, więc możesz spalić delikatnej skóry.

logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *