Jak leczyć grzyba na skórze rąk

Pojawienie się na skórze rąk wilgotnych pęcherzyków, łuszczenie, pieczenie, swędzenie, przechodzący w ból – to wszystko może mówić o infekcji grzybami, lub дерматомикозом. Jeśli nie chcesz przez całe życie nosić ubrania z długimi rękawami, ukrywając chorobowo, to przystąpić do wyleczenia trzeba szybko.

Jak leczyć grzyba na skórze rąk

Instrukcja

1
Pierwszym krokiem na drodze do odzyskania powinna być wizyta u lekarza. Najpierw odwiedź dermatologa. Zrobi skrobania, i jeśli na podstawie wyników badań będzie stwierdzono zakażenia grzybicze choroby, to dermatolog da skierowanie do микологу. Czas trwania leczenia zależy od stopnia uszkodzenia, czasu trwania choroby oraz od tego, czy przeszedł grzyb na paznokcie. Jeśli paznokcie są zaskoczeni, to udanej walki z дерматомикозом będzie można nazwać wtedy, gdy odrosną paznokcie bez oznak uszkodzenia. Leczenie uważa się za zakończoną, gdy w trzech otarć, wziętych z tygodniowych odstępach czasu, grzybek nie zostanie wykryty.
2
W najbardziej zaawansowanych przypadkach leczenie od razu zaczyna się od odbioru ketokonazol („Низорала”) 1 tabletka 1 raz dziennie. Wraz z przyjęciem do wewnątrz, są mianowani przez lokalne aplikacje z ketokonazolem – 2 razy dziennie w ciągu całego okresu leczenia.
3
Lekkie formy grzybicy łatwiej i szybciej się leczą. Przy lekkim uszkodzenie skóry grzyba można wywnioskować, stosując èkzoderil w postaci roztworu i kremu. Przed jego użyciem распарьте ręce w roztworze sody, a następnie wypłukać w czystej wodzie i osuszyć miękkim ręcznikiem. Jeśli paznokcie są zaskoczeni, to odetnij chorobowo, odmierzyć pipetą na paznokcie roztwór экзодерила, a następnie rozprowadzić na skórę rąk kremem zawierającym ten preparat. Procedurę należy powtarzać rano i wieczorem, aż do całkowitego wyleczenia.
4
Grzyb na rękach na początkowych etapach leczy i środków ludowych. Najbardziej szerokie zastosowanie w walce z дерматомикозом otrzymał glistnik jaskółcze ziele. Do przygotowania wywaru weź pół szklanki ziół i kwiatów tej rośliny, zalać szklanką wrzącej wody i gotować na łaźni wodnej przez 5 minut, przykryć naczynie. Wlać bulion do termosu i odstawić na kilka godzin. W zależności od ilości przygotowanego narzędzia można zrobić zbiorniczek do mycia rąk lub aplikację. W przypadku paznokci po zabiegu posmarować je świeżego soku z glistnika.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.