Jak leczyć alergię na zwierzęta

Alergia na zwierzęta – aktualny problem w nowoczesnej alergologii i immunologii klinicznej. Przez nią cierpi szósta część osób żyjących na Ziemi, niezależnie od wieku i płci. Najczęstsze alergeny to sierść, skóra i sierść zwierząt. Do głównych objawów choroby należą: kichanie, wyciek z nosa, zatkanie nosa, tymczasowe ataki astmy, łzawienie i podrażnienie oczu.

Jak leczyć alergię na zwierzęta

Instrukcja

1
W leczeniu alergii, należy zasięgnąć porady specjalisty. Przy ostrych prądach choroby lekarz przepisze leki przeciwhistaminowe i aerozole do nosa. W bardziej skomplikowanych przypadkach mają zastosowanie kortykosteroidów leki, a w przypadku ataków astmy – produktów anty-astma lekarstwa.
2
Ukończ kurs immunoterapii. Ona jest najbardziej skuteczny w leczeniu alergii dowolnego pochodzenia i ma na celu zmniejszenie nadwrażliwości na alergeny, które są zwierzętami. Proces гипосенсибилизации oznacza wprowadzenie pod skórę małych dawek danego alergenu. One powodują w organizmie produkcję przeciwciał, które w przyszłości zapobiegają rozwojowi reakcji alergicznych. W zależności od ciężkości choroby przeprowadzenie takiej terapii może trwać do kilku miesięcy. Z czasem można się obejść wprowadzeniem jednej dawki na miesiąc.
3
Najbardziej rozsądny i skuteczny sposób, aby pozbyć się alergii na zwierzę – oddać zwierzaka w inne ręce. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie możesz tego zrobić, należy zachować pewne środki ostrożności. Po pierwsze, ograniczenie poruszania się swojego ulubieńca. Nie wolno dopuścić do jego obecność w sypialni. To pomieszczenie, w którym spędza się najwięcej czasu, a obecność tam koty lub psy wysoce niepożądane.
4
Zainstaluj w domu kilka filtrów powietrza. Takie środki przechwytuje większość nalotu, w tym łupież, sierść i inne alergeny, wydzielane przez zwierzęta.
5
Pozbądź się dywany z dużą włosiem. Wszystkie materace, koce, poszewki pokryć chronić od kurzu okładki. Regularnie prać pościel.
6
Aby uniknąć gromadzenia się alergenów, starannie usuwać za zwierzęciem. Często myć chlorem miejsce, gdzie zwykle siedzi. Co tydzień kąpać i myć psa przy pomocy dobrego szamponu.
7
I oczywiście, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Po rozmowie z zwierzęta zawsze myć ręce. Co najmniej dwa razy w tygodniu spędzasz na mokro mieszkania. Przestrzegając tych prostych zasad, można trzymać psa w domu i nie bać się, że alergia nie zastanie cię zaskoczyć.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.