Jak korzystać z niebieską lampę

Niebieska lampa (reflektor Minina) jest tradycyjnie używany w terapeutycznych i profilaktycznych. Wpływ światła niebieskiego na organizm przyczynia się do normalizacji składu chemicznego krwi, poprawę pracy serca i płuc, pobudzenie układu odpornościowego itp.

Jak korzystać z niebieską lampę

Instrukcja

1
Przed zastosowaniem reflektora Minina należy skonsultować się z lekarzem. Użyj niebieską lampę do podgrzewania obnażonego powierzchni skóry. Odległość od niej do прогреваемого części ciała варьируйте od 20 do 60 cm, dostosowując go w taki sposób, aby pacjent czuł wyraźny, ale przyjemne ciepło. Umieść lampę pod niewielkim kątem do powierzchni skóry, promienie muszą spaść skośnie. Uważaj na czas trwania sesji, w zależności od wieku i choroby, czas jego trwania może być od 5 do 30 minut. Chronić oczy podczas zabiegu – patrzeć na lampę szkodliwe. W chorobach GÓRNYCH dróg (zapalenie ucha środkowego, nieżyt nosa, zapalenie zatok przynosowych, zapalenie zatok i inne) zalecana odległość od прогреваемого organu do leczniczej lampy 20 cm, czas trwania narażenia na 10-15 minut. Podczas leczenia szyjnego i lędźwiowego działów kręgosłupa umieścić lampę w odległości 20 cm od powierzchni skóry, podczas sesji 15-20 minut. W leczeniu zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów, rwy kulszowej zachować odstęp do lampy 20-25 cm, długość zabiegu 20-30 minut.
2
Ogrzewanie małych dzieci (od 0 do 3) staraj się wykonywać w czasie ich snu (w przypadku, jeśli twój maluszek śpi), bo podczas sesji organizm musi znajdować się w stanie spoczynku. Odległość od lampy do skóry dziecka rozliczają w dotyku: ciepło od żarówki powinny być przyjemne. Sprawdź ręką temperaturę прогреваемого obszaru skóry dziecka podczas zabiegu, nie перегрейте go. Przy прогревании dyszy lub uszu przykryć oczy okruchy pieluchy lub ręcznikiem. Czas trwania 5-10 min. Przy прогревании u dziecka oparcia lub пяточек czas trwania zabiegu 10-15 minut, a to pierś rozgrzewać nie więcej niż 10 minut. Łagodzi przekrwienie błony śluzowej nosa ogrzewanie za uszy, po 5-6 minut na każde oczko.
3
Nie należy używać niebieską lampę do podgrzewania ropne formacji. Istnieją przeciwwskazania w chorobach nowotworowych, nawrotów wspólnych ciężkich chorób, naruszenia integralności skóry, ciąży itp.
Porada
W trakcie korzystania z niebieskiej lampy ważną rolę odgrywa jej odbłyśnik: im mniejsza, tym dokładniej będzie ostrość. Ale w tym samym czasie, mały otwór, nie nadaje się do podgrzewania dużych obszarów ciała. Uniwersalny jest średnica 16 cm.

Łatwy w użyciu reflektor z elastycznym uchwytem: można ją zgiąć i skierować pod odpowiednim kątem.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.