Jak korzystać router

Kupując bezprzewodowy router, niektórzy użytkownicy nie mogą zrozumieć, jak go używać prawidłowo, a przy tym chcąc wykorzystać router jako punkt dostępu. Jeśli chcesz, aby router tylko grał rolę punktu dostępu, musisz wiedzieć kilka cech takiego punktu – na przykład fakt, że router nie obsługuje tryb klienta. Za pomocą router, masz łatwy tryb punktu dostępu, który nie ma dodatkowych adresów sieciowych, i do której mogą podłączyć się kilku klientów bezprzewodowych.

Jak korzystać router

Instrukcja

1
Skonfiguruj między komputerem i routerem bezprzewodowo, ale przy tym nie należy podłączać router do sieci zewnętrznej. W następnym kroku w ustawieniach routera wyłącz DHCP serwer – bez tej czynności nie można podłączyć do routera kabel dostawcy internetu.
2
Po to zrobić, należy skonfigurować konto administratora – wpisz hasło do konta, które będzie trudne do złamania cyberprzestępcy.
3
Teraz zmień adres wewnętrzny routera, pochodzą z dowolną kombinację liczb, która nie będzie pokrywać się z istniejącymi adresami sieciowymi, i nie wpaść w zakres adresów IP twojego dostawcy. Wymyślony adres zapisz i schowaj w bezpieczne miejsce, aby nie stracić.
4
W jednym z porty LAN routera podłącz kabel internetowy usługodawcy, a następnie wprowadź w ustawieniach karty bezprzewodowej swoje dane sieciowe. Jeśli twoja sieć uwzględnia powiązania adresów MAC, należy podać również adres MAC twojej karty, dowiedziawszy się go w endomondo dostawcy.
5
Nie zapomnij, że za każdym razem po zresetowaniu ustawień routera należy odłączyć kabel dostawcy. Zainstaluj go z powrotem tylko po przywracania wszystkich ustawień i wyłączyć serwer DHCP.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.