Jak korzystać kościelna olej

Tradycyjnie kościelna olej używany w świątyniach prawosławnych jako integralna część Sakramentu Namaszczenia chorych. Zazwyczaj ten rytuał nazywany Namaszczenie, tak jak do jego przeprowadzenia potrzebny jest zbiór siedmiu duchownych. Dziś kościelna olej używany wierzącymi dla różnych celów i w warunkach domowych.

Jak korzystać kościelna olej

Instrukcja

1
W przypadku ciężkiej choroby lub nagle powstałych dolegliwości odwiedzić cerkiew i przejść obrzęd Sakramentu Namaszczenia chorych, w przypadku których wymagane jest używany kościelna olej. Idąc do kościoła, weź ze sobą danie z pszenicy, a następnie podczas ceremonii ksiądz sam ustawi naczynie z kościoła olejem w pojemniku z już насыпанным tam zbożem. Podczas Sakramentu namaszczenia chorych kapłan wzywa na ciebie łaskę Bożą dla szybkiego uzdrowienia z chorób psychicznych i fizycznych chorób, a także odpuszczenia wszystkich dokonanych bez złych intencji grzechów.
2
Po dodaniu w danie z pszenicy czerwonego wina, co jest związane z krwią Chrystusa, weź w ręce zapaloną świecę i obserwuj, jak ksiądz w przyniesione przez was danie z ziarnem wbija laski i siedem świec. Kiedy ksiądz przeczyta wierząc w tego rytuału modlitwy i помажет masz czoło, policzki, ramiona i klatka piersiowa, koniecznie poproś u niego pozostały po obrzędy kościelne olej, który potem można zastosować już w domu, w przypadku wystąpienia lub zaostrzenia żadnych dolegliwości u siebie lub u małych dzieci.
3
Przynieś ze świątyni nie tylko olej, ale i pszenicy, w którą wstawienia pojemnika z takim olejem, tak jak teraz księża już nie palą wszystkie stosowane w Sakramencie Namaszczenia chorych elementy, a chętnie udzielają ich członkom na osobiste prośby. Zazwyczaj w regulaminach prawosławnych świątyń nie jest napisane, jak używać kościelna olej w domowych warunkach, ale księża pozwalają smarujemy oliwą chore miejsca nawet dla osób, które z jakichkolwiek przyczyn nie minęło rytuał Namaszczenia.
4
Jeśli Sakrament Namaszczenia chorych nie zadziałało na ciebie od razu po wyjściu z kościoła prawosławnego, nie rozpaczaj. Użyj przyniesiony z kościoła świerków, aby się wyleczyć, uzyskać ulgę w czasie ciężkiej choroby, obudzić siły organizmu do najbardziej łatwego przeniesienia choroby. Wieczorem, po modlitwie znajdź najlepsze zastosowanie kościelnego oleju, smarowanie się nim chore miejsca.
5
Gdy twoje dziecko bez powodu płacze, dajcie mu oliwą whisky i лобик, a w przypadku kaprysów z powodu bolesnego ząbkowania nałóż trochę kościelnego oleju na jego usta i dziąsła. Często kościelna olej, konsekrowany na relikwie świętych, są sprzedawane bezpośrednio w świątyniach i przy stosowaniu tego oleju do uzdrowienia po smarowania im chorego miejsca przeczytać modlitwę na cześć świętego, prosząc go o pomoc.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.