Jak grać gitarowe riffy

Termin „rafa” (lub „riff”) przyjęto oznaczać krótką мелодическую sekwencja, którą gitarzysta powtarza się na przestrzeni całego utworu. Ten rodzaj techniki stosowane w jazz i rock. W tej samej kompozycji może brzmieć kilka riffów, powtarzających się w określonej kolejności.

Jak grać gitarowe riffy

Trzeba

  • – gitara elektryczna;
  • – metronom;
  • – tabulatury;
  • – zapisy grup i odtwarzacz.

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem opanować ten rodzaj techniki, musisz nauczyć się, jak prawidłowo umieścić lewą rękę i wybrać kąt mediatora. Należy skonsultować się z pedagogiem lub profesjonalnym wykonawcą. Dopóki będziesz uczyć się podstawowych koralowe, nieprawidłowe ustawienie szczególnie przeszkadzać nie będzie. Ale w przyszłości może nie pozwolić ci zwiększyć tempo.
2
Naucz się czytać tabulatury. Na nich specjalnymi ikonami zaznaczyłem położenie palców na struny przy wykonaniu danego akordu. Użyj determinant akordów. Nadają się zarówno drukowane, jak i elektroniczne determinanty.
3
Wysłuchaj nagrania podoba ci dzieła. Wskaż krótkie melodyjne fragmenty, które stale się powtarzają. Na pierwszy raz spróbuj wybrać utwór, gdzie stale powtarza się jeden bardzo trudny fragment. Koralowe najczęściej (ale nie koniecznie) rozgrywane są na basowych strunach.
4
Zobacz табулатуру. Ustal, w jakiej kolejności biorą się dźwięki. Umieść palce lewej ręki w tej samej pozycji, co i w табулатуре. Spróbuj zagrać odpowiednią мелодическую sekwencja.
5
Kiedy zapamiętasz, w jakiej kolejności biorą się dźwięki, spróbuj określić stosunek czasów trwania. Bardzo dobrze, jeśli masz umiejętności dyrygowania, ale w tym przypadku ważniejsze łapać rytm, niż określić rozmiar. Kilka razy простучите rytm rafy i dobrze go zapamiętać.
6
Zagraj sekwencja, starając się postępować dokładnie według określonego rytmu. Zacznij grać powoli, ale należy zachować stosunek czasów trwania. Wiele korzyści może przynieść metronom. On jest w wielu gitarowych programach. Stopniowo zwiększaj tempo.
7
Разучив kilka koralowych ulubionych zespołów, spróbuj wymyślić coś własnego. Należy pamiętać, że istnieją prawa harmonii, zgodnie z którym i buduje sekwencję dźwięków i akordów. Większość osób prawa te czują. Nowoczesne programy komputerowe mogą pomóc wyjaśnić ten moment. Na przykład, za pomocą wbudowanej tabeli z dostępnymi sekwencjami akordów.
8
Zacznij od prostych koralowych. Spróbuj najpierw zrobić bez skomplikowanych rytmiczne przejścia, tworząc fragment z gładkimi длительностями. Mogą to być kwartału lub eighth. Graj je dokładnie, wyraźnie stawiając nacisk na silne udziału. Stopniowo przyspiesza tempo. Nawet bardzo prosty riff może stać się podstawą przyszłego utworu.
9
Stopniowo przejść do bardziej skomplikowane sekwencje. Umieszczać wpisy ulubionych zespołów i staraj się im grać razem. Można to zrobić nawet na „niemym” instrumencie. Okresowo się kontrolować, wyłączając odtwarzacz i podłączając gitarę. To ćwiczenie pozwala łatwo nauczyć się poruszać na gryfie.
Porada
Programy komputerowe pozwalają kontrolować proces. Z pomocą GuitarPro można zapisać to, co robisz, i porównać z nagraniem grupy.

Łapać sekwencja dźwięków można i na filmie. Zaletą tej metody jest to, że można zatrzymać odtwarzacz w dowolnym momencie, aby kontrolować położenie lewej ręki na gryfie.

logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.