Jak dobrać wczesne odmiany ziemniaków

Wczesne odmiany ziemniaków i upraw dają wcześnie – przez 50-60 dni po posadzeniu. Są one hodowane dla letniego konsumpcji w centralnej Rosji, gdzie krótki okres wegetacyjny, a także na południu przed wystąpieniem upałów. Jeśli masz niewielki fragment, posadzić na nim wczesne ziemniaki. On dotrze do stolika w środku lata. Aby uzyskać dobry plon, należy umiejętnie wybrać gatunek, najbardziej odpowiedni dla tego obszaru, na którym znajduje się działka.

Jak dobrać wczesne odmiany ziemniaków

Instrukcja

1
Koniecznie wybierz kartę materiał, z uwzględnieniem районирования. Dla północno-zachodnich, zachodnich i centralnych regionów w europejskiej części kraju należy kupować tylko ракоустойчивые odmiany, takie jak „Вятка”, „Arina”, „Варба”, „Беллароза”, „Rosalind”, „Impala”, itp. Na południu, w rejonie Wołgi, gdzie gleby lekkie niewystarczające nawilżenie, lepiej uprawiać odmiany odporne na suszę i różne choroby wirusowe. Wśród nich: „Wiosna”, „dawna wineta”, „Newski”, „Szczęście”.
2
Wybierz materiał siewny, który uprawiany jest nie na południe od centralnej Rosji. Najlepiej w północnych obszarach, na przykład, w obwodzie archangielskim lub republice Komi. Dobry seed ziemniaki uprawiane w Leningradskaya i Murmańska dziedzinach. Tam, w nadmorskiej do morza bałtyckiego terytorium latem jest chłodna pogoda. Na południu z powodu wysokich temperatur i licznych szkodników na ziemniaki łatwo rozprzestrzeniają się choroby. Dlatego tam nawet najbardziej elitarne odmiany mogą degenerować się w zaledwie jeden sezon. Jednak jednocześnie czynnik ten jest dużym ograniczeniem od innych nosicieli infekcji — mszyce, cykady i colorado beetle.
3
Nie trzeba zapominać, że walory smakowe ziemniaków bezpośrednio zależą od zawartości skrobi. Im więcej skrobi, tym smaczniejsze tej warzywo. Zwiększona w porównaniu z innymi zawartość skrobi z wczesnych i среднеранних mają odmiany „królewna Śnieżka”, „Адретта”, „Atlanta”, „Свитанок kijowski”.
4
Przy zakupie nasion elitarnych należy podać certyfikat jakości. To uchroni cię od tego, że pod pozorem „elity” ci sprzedadzą zwykłe ziemniaki. Nie należy sadzić bardzo drobne nasiona z nich dobrych zbiorów się nie uda. W skrajnym przypadku umieścić w dołku 2-3 małe ziemniaki.
Porada
Wczesne i среднеранние odmiany ziemniaków do sadzenia w końcu kwietnia – na początku maja, gdy gleba nagrzeje się do plus 6-8 stopni.

logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.