Jak budować gumę

Złe środowisko, niewłaściwe odżywianie, stres może mieć negatywny wpływ na zdrowie dziąseł. Może to spowodować рецесии – obniżenia poziomu dziąsła na powierzchni korzenia zęba. W ten sposób pojawia się konieczność jej regeneracji. Zazwyczaj to robią пародонтологи. Ale spróbować odzyskać gumę na miejsce można i samodzielnie.

Jak budować gumę

Trzeba

  • Witaminy, oliwa z oliwek lub olej z rokitnika, пародонтологическая maści i pasty do zębów, miękka szczoteczka, zioła.

Instrukcja

1
Jeśli zauważysz, że desna припухла, krwawi, jej poziom się zmienił, należy pilnie podjąć działania. Zacznij pić witaminy, bo pierwszy objaw choroby dziąseł – ich niedobór w organizmie. Kup w aptece specjalny пародонтологическую pasty do zębów i maść na dziąsła. Zęby lepiej myć miękkie szczoteczki do zębów выметающими ruchami z góry na dół. Regularnie opłucz jamy ustnej wywary z różnych ziół. To może być rumianek, kora dębu, szałwia lub pokrzywy. Po wszystkich procedur na noc masaż dziąseł po kilka minut z użyciem oliwy z oliwek lub oleju z rokitnika.
2
Jeśli samodzielnie powstrzymać recesję nie udało się zrobić zdjęcie zęba, zapalenia dziąseł i skontaktuj się z пародонтологу. On na zdjęciu ocenia złożoność sytuacji i zaproponuje dalsze postępowanie w zakresie budowania dziąsła. Na wczesnym etapie choroby, gdy poziom tkanki kostnej pod dziąsłem nie spadła więcej niż pół milimetra, lekarz-periodontologia przepisze безоперационные metody leczenia. Na przykład, czyszczenie kamieni ultradźwiękami, leki gadżetów dla dziąseł, zastrzyki antybiotyku, aby wyeliminować stan zapalny. Takie procedury powinny prowadzić do budowania dziąsła i powrotu na swoje miejsce.
3
Jeśli zdjęcie pokazał, że poziom tkanki kostnej pod stan zapalny dziąseł znacznie spadła, musiał uciec się do bardziej radykalnych metod leczenia. Пародонтологи w takich przypadkach oferują лоскутную operację. Polega ona na tym, że chorego gumę отслаивают i wzrost tkanki kostnej pod nią. Następnie gumę zaszyte. W przypadku, gdy operacja okaże się sukcesem, powstaje tkanka kostna, która w przyszłości zwiększy się desna do swojego normalnego poziomu. Pacjent w takim przypadku należy w pełni do wykonywania zaleceń lekarza i nie zapomnij zrobić masaż, jakby rozciąganie gumy, aby wróciła do swojej normalnej pozycji.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *