Co to jest alternatywa

W słowniku opisowym pod redakcją Żukowa słowo „alternatywa” ma oznaczenie „książkowe”, ale we współczesnym języku rosyjskim to stało się już общеупотребительным. Słowo to można usłyszeć w radiu, telewizji, używa go dziennikarze. Brzmi ono zarówno w środowisku naukowym, jak i w codziennym rozmowie. Ponadto, wśród współczesnej młodzieży jest обзавелось jeszcze kilkoma nowymi wartościami.

Co to jest alternatywa

Instrukcja

1
Słowo „alternatywa” nadszedł nasz język z francuskiego. Występuje ono brzmiało jak alternative i, z kolei, rose łacinie alter, co oznacza „jeden z dwóch, inny”. W „Wielkim słowniku opisowym” pod redakcją S. A. Kuzniecowa na dzisiaj to słowo ma dwa podstawowe znaczenia.
2
Pierwsze znaczenie słowa „alternatywa” – konieczność dokonania wyboru między dwoma lub wieloma możliwościami, wykluczają się wzajemnie. Przykład: u bohatera była alternatywa – jechać prosto, w prawo, w lewo lub w ogóle skręcić temu.
3
Jako synonimów do tej wartości w słownikach wskazują słowa „wybór, pytanie, zadanie, dylemat”, ale wszystkie są tylko częściowo ujawniają znaczenie słowa „alternatywa”. Na przykład, „dylemat” ma węższe znaczenie: konieczność wyboru z dwóch możliwości, a żenujące.
4
Alternatywa – nie tylko wybór, a wybór pomiędzy takimi opcjami, wspólne których istnienie jest niemożliwe. Na przykład, kupić w sklepie mleko lub kakao – to nie jest alternatywa, bo można kupić oba produkty. Alternatywą zadanie to stanie się tylko wtedy, gdy pieniędzy starcza tylko na jedno. Po dokonaniu wyboru, człowiek traci alternatywę. W związku z tym Moc Suchorukow ironiczne sformułował Główny Ustawa Alternatywy. Brzmi on tak: „najlepsze alternatywy pojawiają się tylko wtedy, gdy dokonujemy wyborów”.
5
Drugie podstawowe znaczenie słowa „alternatywa” – każda z tych wzajemnie wykluczających się możliwości. Przykład: alternatywa spędzić całe lato na wsi wydawało mu się dość nudne.
6
Slang wartości. W nowoczesnym środowisku неформалов pod tym słowem często oznacza alternatywny kierunek w muzyce (alternatywny metal, rock), która противопоставлено oficjalnym nurtem. Miłośnicy literatury danych słowem nazywają alternatywną rzeczywistość.
7
W logice matematycznej jest również używany termin „alternatywa”, oznaczający funkcję-wypowiedź, w którym dwa argumenty związane europejską „lub”.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.