Jako odprawy samochód taniej

Kupując importowany samochód, trzeba będzie zapłacić cło i opłaty. Ich łączna kwota zależy od wartości pojazdu, jego roku produkcji, pojemności skokowej silnika. Zaoszczędzić na odprawie celnej samochód, można w następujący sposób.

Jako odprawy samochód taniej

Instrukcja

1
Dowiedz się wartość pojazdu, rok produkcji i pojemność silnika. Jeśli chcesz kupić nowy samochód (od wydania, które już nie ponad trzech lat), to po to, aby zaoszczędzić na odprawie celnej, wybierz samochód tańszego. Im niższa jego wartość, tym odpowiednio niższe będą opłaty celne, obliczona według stawek, a opłata, wyliczona według procentów w zależności od zadeklarowanej wartości maszyny. Wyższa cena samochodu musi być potwierdzone dokumentami.
2
Istnieje opinia, że oclenie kijem lub uszkodzonej maszyny będzie kosztować mniej, jednak to nie tak. Podczas obliczania cła bierze się cena, po której taki lub podobny samochód sprzedaje lub oferuje do sprzedaży w obrocie detalicznym. Cena ustalana jest przez organ celny na podstawie danych uzyskanych od producentów samochodów, a w przypadku braku nich – na podstawie danych podawanych w katalogach, informacji zagranicznych organizacji, prowadzących sprzedaż samochodów, i innych niezależnych źródeł informacji cenowej, znajdujących się w dyspozycji organu celnego.
3
Kup używany samochód z małym silnikiem o pojemności. Celna cło na samochody w wieku powyżej trzech lat oblicza się według stawek w euro za kostki. patrz pojemności skokowej silnika. Tak, przy stawce celnej cła €2,5 za 1 cm3 jej kwota na samochód o pojemności silnika 1500 m3 będzie mniej jej kwoty na samochód o pojemności silnika 1700 m3 na 500 euro (1700-1500=200*€2,5= €500).
4
Dokonaj zakupu samochodu na osobę fizyczną a nie na firmę. To pozwoli ci zaoszczędzić na podatku od wartości dodanej(VAT) w wysokości 18% od kwoty cła. Po odprawy zawsze można zmienić sprzedaży (darowizny, nieodpłatnej bieg) zakupionego samochodu w organizacji.
Porada
Przed zakupem samochodu, należy zasięgnąć porady specjalistyczne firmy świadczące płatne usługi w zakresie odprawy celnej dokumentów.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.