Jak obliczyć растаможку na samochód

Jeśli zdecydujesz się na zakup importowany samochód, to trzeba składać dokumenty, i, oczywiście, zapłacić cło i opłaty. Łączna kwota tych płatności zależy od zadeklarowanej wartości pojazdu, roku produkcji, pojemności skokowej silnika. Kontrola celna na samochód zakupiony osobą fizyczną, jest obliczana w następujący sposób.

Jak obliczyć растаможку na samochód

Instrukcja

1
Oblicz sumę celne, opłaty za sporządzenie dokumentów w przywozie samochodu na terytorium Rosji osobą fizyczną, według tabeli stawek. Stawka uzależniona od deklarowanej wartości celnej i może wynosić od 500 do 100 000 zł.
2
Określ kwotę cła na importowane samochód według ustalonej stawki ryczałtowej. Stawka opłaty zależy rok produkcji pojazdu, jego kosztów i pojemności skokowej silnika.
3
Dowiedz rok produkcji samochodu osobowego, oraz określić, do której grupy należy twój samochód:- pierwsza grupa – nowe samochody, od momentu wydania, które już nie dłuższy niż trzy lata;- druga grupa – samochody, od wydania, które minęło więcej niż trzy, ale nie więcej niż pięć lat;- trzecia grupa – samochody, od momentu wydania, które już od ponad pięciu lat.
4
Sprawdź wartość swojego pojazdu i pojemność jego silnika. Pojemność skokowa silnika w centymetrach sześciennych oblicza się mnożąc jego objętości w litrach na 1 000. Określ w tabeli rozmiar jednej stawki w procentach lub w euro za 1 cu. patrz pojemności silnika pasujący do twojego samochodu.
5
Высчитайте kwotę cła, mnożąc stawkę procentową, na podane w deklaracji cena samochodu, albo mnożąc stawkę w euro na pojemność skokowa silnika samochodu. Ustaw kwotę cła, szacowanej w euro, w dolarach amerykańskich według ustalonego kursu. Oblicz łączną kwotę odprawy samochodu, składając kwoty ceł i opłat celnych.
6
Oblicz łączny celny płatności (STF), jeśli jesteś zarejestrowany jako indywidualny przedsiębiorca. Składa się on z:- opłaty pobierane według stawek określonych Przepisami tempem w zależności typu samochodu, rodzaju silnika (diesel lub benzyna) i pojemności silnika. Wartość cła można zobaczyć w nomenklaturze zagranicznej działalności gospodarczej Unii celnej, wybierając odpowiedni kod z grupy 8702 8703 lub;- podatku akcyzowego, którego wielkość zależy od mocy silnika i wynosi od 90 km do 150 koni mechanicznych włącznie – 15 zł/1 km, od 150 koni mechanicznych – 153 zł/1 km;- podatku od wartości dodanej w wysokości 18% od wartości celnej, powiększona o kwotę cła i akcyzy.
Należy zwrócić uwagę
Dane wykorzystywane przy obliczaniu opłat celnych w deklaracji muszą być udokumentowane.

Porada
Aby szybko i łatwo obliczyć wielkość cła na samochód, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora, znajdującym się na stronie internetowej służby Celnej Federacji Rosyjskiej.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.