Jako odprawy autobus

Coraz częściej na drogach kraju można spotkać autobusy, przywożone z zagranicy. Ich zakup dla przedsiębiorców i firm prowadzących transport, bardziej korzystna, niż zakup nowego pojazdu z produkcji krajowej. Kupić autobus za granicą nie jest trudne, jednak do legalnej pracy pojazdu na terytorium Rosji należy przeprowadzić jego prawidłowego odprawa celna.

Jako odprawy autobus

Instrukcja

1
Projekt importowanych na terytorium kraju autobusu odbywa się w organach celnych w miejscu oficjalnej rejestracji jego właściciela. Ale zanim zakupiony pojazd trafi do miejsca odprawy celnej, do właściciela należy dostarczyć oprogramowanie celnych wypłat, wymieniając kwotę wpłaty FCS, albo dając dowód swej wypłacalności (np. umowa poręczenia bankowe potwierdzenie kondycji finansowej, itp.).
2
Rozmiar celnej wypłaty — to główny pułapka dla tych, którzy planują zakup autobusu poza granicami kraju z dalszym jego odprawą celną. Stawki podatków i opłat zależą od kosztów zakupu, jej parametrów technicznych (rodzaj i pojemność silnika), a także od kodu pojazdu w systemie HS (nomenklaturę towarową zagranicznej działalności gospodarczej). W niektórych przypadkach wielkość opłat celnych może być równy lub nawet przekroczyć koszt zakupu, dlatego w celu uniknięcia takich niekorzystnych warunków zakupu i importu, należy jeszcze do nabycia pojazdu dowiedzieć się kwotę zagregowanych celnych. W sieci publikowane są liczne kalkulatory pozwalające samodzielnie obliczyć koszt „odprawy” autobusu, ale im ufać trzeba, z zachowaniem. Celne normy zmienne, dlatego idealnym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o poradę do kosztów zabiegu bezpośrednio do organów celnych.
3
Po otrzymaniu ze strony właściciela zapewnienia celnych wypłat, pojazd dostarczany jest pod kontrolą celną do miejsca dalszego odprawy celnej. Tutaj, w przypadku dokumentów (zagranicznego ZSP i umowa nabycia POJAZDU), po uiszczeniu należności celnych, odbywa się kontrola i sprawdzenie autobusu, a następnie ostateczna odprawa celna zakupionego autobusu, w wyniku którego właściciel dostaje się w ręce rosyjskie ZSP i może swobodnie eksploatować pojazd na terytorium federacji ROSYJSKIEJ.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.