Jak zwolnić za chamstwo

Нетактичное komunikacja z ważnymi klientami, kłótnie z kolegami i po prostu chamstwo w odpowiedzi na słuszne uwagi – czy ma prawo kierownik na podstawie tego zwolnić pracownika? Odpowiedniego artykułu w Kodeksie Pracy nie ma. Jednak szorstki pracownik wyraźnie narusza dyscyplinę pracy, co jest dość podlega pod jedną z artykułów tego dokumentu. Aby zwolnienie nie została zaskarżona w sądzie, całą procedurę należy przeprowadzić poprawnie, składając wszystkie wymagane dokumenty.

Jak zwolnić za chamstwo

Instrukcja

1
Jeśli sprawa jest nieostrożne obchodzenie się, niecenzuralnych wyzwisk i innych przejawów хамского zachowania ustalona po raz pierwszy, wystarczy zrobić obrażając pracownikowi surowy sugestia w formie ustnej. Wskazane jest, aby przestrzeganie norm etyki zawodowej odnotowano w umowie o pracę i poświadczone podpisem pracownika. Jeśli umowa o pracę z pracownikiem została zawarta, natychmiast naprawić to niedopatrzenie.
2
Ponowne chamstwa wymaga poważnych środków oddziaływania. Postaraj się uzyskać pisemne potwierdzenie wykroczenia. Nagranie, wykonane przez kupującego lub klienta w książce zażaleń, lub przejdzie notatka kierownika liniowego – podstawę do podjęcia kar dyscyplinarnych za naruszenie prawa pracy przepisów (artykuł 81 kodeksu Pracy federacji ROSYJSKIEJ).
3
Zażądaj list pożegnalny od winnego pracownika. Jeśli on nie chce jej napisać, sporządzić raport o odmowie i zapewnij go podpisami dwóch pracowników przedsiębiorstwa. Na podstawie pisemnego zaświadczenia potwierdzającego wykroczenie, zrób rozkaz o выговоре i ознакомьте z nim sprawcy pod podpis.
4
W zarządzeniu o выговоре określ, jakie szkody firmy przyniosła nieprawidłowe zachowanie pracownika. Naruszenie dyscypliny pracy, zerwanie spotkania lub szkolenia, utrata ważnego klienta lub umowy, szkody dla wizerunku firmy – wszystko to może być wynikiem хамского zachowania pracownika.
5
Nie zapomnij o terminie przedawnienia. Ogłosić windykacja trzeba nie później niż miesiąc po wykryciu wykroczenia. Jeśli pracownik jest na urlopie lub na zwolnieniu lekarskim, termin ten wydłuża się, ale nie dłużej niż na pół roku.
6
Jeśli nie jesteś zadowolony z zachowania pracownika, i zdecydowaliśmy się go odpalić, uważnie obserwuj jego zachowanie. Kontrolowanie go za pomocą liniowego lidera lub partnera. Pracownik, który ma postępowanie dyscyplinarne, jest znacznie bardziej narażony. Teraz można go odpalić nawet kilku spóźnialskich – zwłaszcza, jeśli uda ci się udowodnić, że te wykroczenia wpływają na proces roboczy.
7
Ponowne chamstwa – jeszcze bardziej poważne naruszenie. Dostrzegłszy ją, zadeklaruj pracownikowi kolejne przewinienie. Dwa-trzy nawrotu mogą być ważkim powodem do zwolnienia z pracy z powodu wielokrotnego naruszenia dyscypliny pracy.
Należy zwrócić uwagę
Uważaj – jeśli złamiesz procedurę zwolnienia, były pracownik może złożyć pozew do sądu. Nie jest wykluczone, że wygra proces. Należy pamiętać, że naruszającego pracownika nie można karać dwa razy. Czyli, ogłaszając mu nagany, nie można pozbawić go premii lub zwolnić.

logo
Kategoria:
Zwolnienie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.