Jak zwiększyć pamięć karty graficznej

Z roku na rok użytkownicy komputerów osobistych obserwują modernizację gamy urządzeń zewnętrznych. Czasem trudno nadążyć za wszystkimi nowościami i trzeba zoptymalizować już istniejące żelazo.

Jak zwiększyć pamięć karty graficznej

Trzeba

  • Oprogramowanie ATI Tool.

Instrukcja

1
Od razu warto wspomnieć, że wzrost wskaźników wbudowanej karty graficznej jest praktycznie niemożliwe. Ogólną częstotliwość pracy można zwiększyć w ustawieniach BIOS, przechodząc do sekcji zintegrowanych urządzeń. Warto zauważyć, że większą wydajność da pęk „zintegrowana karta graficzna + procesor graficzny nadzieniem”. Takie procesory częściej produkowane są przez firmę Intel.
2
Zwiększyć pamięć fizyczną zewnętrznej (dyskretna) wideo sprzętowych sposób nie jest możliwe, gdyż urządzenie tej karty różni się od możliwości płyty głównej, na której znajdują się dodatkowe sloty dla listew ram. Programowo realnie zwiększyć pamięć karty pod warunkiem użycia specjalnych narzędzi, na przykład, ATItool.
3
Pobierz program można na tej stronie internetowej http://radeon.ru/downloads/att. Przewiń w dół strony i kliknij na link „Pobierz ATI Tray Tools”. Narzędzie to posiada wsparcie dla języka rosyjskiego, w związku z jej zagospodarowaniem problemów nie powinno być. Po instalacji uruchom program i z menu kontekstowego wybierz opcję „Przyspieszenie”.
4
W otwartym oknie przejdź do zakładki „Częstotliwość pamięci”. Przesuń suwak w oknie tym trochę w prawo – tylko że zmienił ustawienia. Kliknij przycisk „Zapisz” i OK, aby zaakceptować zmiany i zamknąć okno. Aby przetestować nowe ustawienia należy uruchomić tryb testowy: otwórz menu narzędzia i wybierz opcję „Otwórz okno 3D”.
5
W trakcie testowania, która będzie trwać do 20-30 minut, na ekranie będzie wyświetlany przedmiot. Przy pojawieniu się zakłóceń, na przykład, częstych punktów o różnych kolorach, wiedzcie, że stabilna praca systemy na tych parametrów nie może być zagwarantowana. Wróć do zakładki „Częstotliwość pamięci” i trochę przesuń suwak w lewą stronę. Zapisz ustawienia i ponownie uruchom opcję „Otwórz okno 3D”.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.