Jak sprawdzić model karty graficznej

Dość powszechna sytuacja, kiedy kupiłeś używany laptop lub komputer i chcesz zaktualizować wszystkie sterowniki do niego, ale nie wiesz konkretne modele zainstalowanych urządzeń. Szczególnie boli, gdy nieznany model karty graficznej, bo oglądać filmy w gorszej jakości, niż oczekiwano – nie do zniesienia. Na szczęście, aby dowiedzieć się model karty graficznej, można korzystać z wbudowanych narzędzi systemu operacyjnego, tak i programami innych producentów.

Jak sprawdzić model karty graficznej

Instrukcja

1
Model karty graficznej i wszystkich innych urządzeń, które są zainstalowane na komputerze, system Windows wykrywa automatycznie. Rzadziej potrzebuje dodatkowych sterowników, ale, ostatecznie, wszystkie urządzenia są poprawnie rozpoznawane i wyświetlane w jednym liście. Aby sprawdzić model karty graficznej, przejdź do „Menedżera urządzeń”. Można to zrobić albo poprzez „Panel sterowania” (w menu „Start”), albo klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę „Mój komputer”, wybrać „Właściwości” i dalej postępować w zależności od wersji systemu Windows.
Jeśli masz zainstalowany XP, a następnie przejść na zakładkę „Sprzęt” i kliknij przycisk „Menedżer urządzeń”. Jeśli masz system Windows Vista, a następnie w wyświetlonym oknie z obliczonych wskaźników wydajności systemu z lewej strony w pole „Zadania” <url> wybierz „Menedżer urządzeń”.
2
Następne kroki od wersji systemu nie zależy. W wyświetlonym oknie rozwiń podmenu „karty Graficzne”, klikając odpowiednią ikonę „+”, a zobaczysz nazwy modeli wszystkich zainstalowanych w systemie kart graficznych.
3
Oprócz narzędzi systemu Windows w celu określenia modeli zainstalowanych urządzeń można korzystać i innymi wyspecjalizowanymi programowo, np. Everest. Zainstaluj i uruchom program.
4
Aby sprawdzić model karty graficznej, w lewej części okna głównego programu na „Menu” wybierz podpunkt „Wyświetlanie”. Model karty graficznej można zobaczyć w zakładce „Wideo systemu Windows” w prawej części okna w polu „Opis urządzenia”.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *