Jak zwiększyć moc generatora VAZ

Aby uzyskać prąd elektryczny w silniku, koniecznie potrzebny jest generator. W silnikach motocykli, samochodów, w tym i WAZONY, używane alternatory.

Jak zwiększyć moc generatora VAZ

Trzeba

  • – miedziany drut o odpowiedniej średnicy;
  • – techniczne rękawice;
  • – szczypce;
  • – płyn do mycia naczyń;
  • – пропиточный lakier.

Instrukcja

1
Integralne części prądnicy są stojan i wirnik. Stojan to nieruchoma część alternatora, składający się z kolektora i kilka uzwojeń. Kolektor został zaprojektowany w celu złagodzenia napięcia, które powstaje w uzwojeniu wirnika, a także do późniejszego złożenia go w łańcuch konsumpcji. Ruchomą częścią alternatora nazywa się wirnik, składający się z określonej liczby magnesów, na który nawijana cewka wykonana z drutu miedzianego.
2
Jeśli mówimy czysto teoretycznie, to po to, aby zwiększyć moc WAZONY, należy dokonać wymiany uzwojenia wirnika, przy tym wykorzystując napęd większym przekroju, a także zwiększając prąd подмагничивания.
3
W praktyce przede wszystkim trzeba narysować schemat nawijania rotacyjnych cewek, po czym rozwinąć je. Do tego weź miedziany drut o odpowiedniej średnicy, techniczne rękawice, szczypce i uzbroić się w odrobinę cierpliwości.
4
Pamiętaj, drut, który разматываете, został specjalnie impregnowany lakierem. Dlatego koniecznie отмойте i odtłuścić cewki wirnika. Do tego прибегните do korzystania z wcześniej przygotowanej zwykłego domowego, środki do mycia naczyń.
5
Weź przygotowany drut miedziany, a następnie bardzo delikatnie, bez pośpiechu, owinąć go rewolucję do zwoju na cewki. Nie zapomnij zapisać ilość zwojów. Gdy zwój będzie skończona, strip końcówki na kablach i sprawdź je za pomocą testera na „zwarcie”.
6
Teraz należy dokładnie заизолировать wszystkie wyjścia, po czym przylutować je do kontaktów. Saturate specjalnym lakierem wszystkie uzwojenie, a następnie wysuszyć. Lutowania przewody do połączenia.
Należy zwrócić uwagę
Kiedy będziesz rysować schemat nawijania rotacyjnych cewek, koniecznie rozwiń je. Również bardzo ważne jest, aby nagrywać wszystkie liczbę zwojów. Obowiązkowo rób nagrywania ich lokalizacji i ustalić schemat wyjść.

Porada
Nawijania drutu, pamiętaj, że aby położył się pięknie i prosto, należy go koniecznie trzeba naciągać. Proces jest dość bardzo męczące, nie jest jednak wymagany!

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.