Jak zainstalować klimatyzację w samochodzie

Właściciele starszych lub budżetowych auto jeździ bez klimatyzacji, i choć sami maszyny charakteryzują się komfortowym wyposażeniem i funkcjonalnością w obsłudze, w nich jest czasem bardzo duszno w okresie letnim. Dlatego, aby jazda stała się radość w każdej porze roku, należy zainstalować samodzielnie w swoje auto klimatyzacja, która będzie ci służyć przez długie lata.

Jak zainstalować klimatyzację w samochodzie

Trzeba

  • – garaż;
  • – zestaw do klimatyzacji;
  • – oświetlenie;
  • – zestaw narzędzi.

Instrukcja

1
Warto rozważyć wszystkie plusy i minusy celowości instalacji klimatyzacji w samochodzie. Przecież zużywa sporo energii z alternatora pojazdu. Oprócz tego zużywa energię silnika, i niektóre maszyny nie różnią się bardzo i dużą mocą. Dlatego najpierw zastanów się czy warto marnować swój czas, siły i pieniądze na zakup klimatyzatora, ponieważ bez dodatkowych modyfikacji w niektórych przypadkach może szybko doprowadzić do uszkodzenia samochód.
2
Wybierz zestaw do montażu klimatyzacji, jeśli mocno pewność, że twój samochód będzie dobrze pracować razem z nim. Jak zwykle w takiej zestaw zawiera sam klimatyzacja i dodatkowe elementy, które są potrzebne do jego instalacji. Obecnie w автомагазинах i na rynkach samochodowych można znaleźć ogromny wybór takich zestawów.
3
Pamiętaj, że nie należy instalować w samochodzie klimatyzacja od innej marki auto, bo trzeba dokonać w takim przypadku szereg samodzielnych modyfikacji. A w zestawach masz już wszystko, co jest potrzebne do instalacji bez większych przeróbek. A to znaczy, że nie trzeba będzie gotować lub przebudować swój nadwozie.
4
Wybierz z góry miejsce, gdzie będziesz robić instalację. Do tego doskonale nadaje się prywatny garaż z normalnym oświetleniem. Również potrzebne narzędzia i mały podręczny oprawa, aby lepiej było widać trudno dostępne miejsca. Umieść wyć samochód na hamulec postojowy, a następnie wykonać demontaż ujemnego zacisku akumulatora. Dalej zdemontować torpedy auto, a także kierownica.
5
Przeczytaj dokładnie instrukcję instalacji klimatyzacji. Jest tam bardzo szczegółowo opisany proces integracji. Lepiej zacząć instalację z podłączenia sprężarki, wentylatora i chłodzenia freonu. Należy także pamiętać o tym, że trzeba będzie wyciąć standardowego pieca, aby mogli zainstalować chłodzenie radiator bezpośrednio za wentylatorem. Następnie podłącz przewody wentylacyjne, klimatyzacja i radiator z rurkami, które odbędzie się przepływ powietrza.
6
Następnie podłącz do zasilacza i nie zapomnij przy tym korzystać bezpieczniki. Przyjrzyj się, gdzie będzie można wygodnie umieścić przycisk, aby włączyć klimatyzacji. Standardowe uchwyty można użyć do regulacji temperatury powietrza. Następnie dokładnie sprawdzić szczelność połączeń przewodów. Zrób ostateczny montaż i sprawdź, czy klimatyzacja działa.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.