Jak zwiększyć ilość pamięci systemowej

Pamięć i procesor w dużej mierze określają całkowitą moc komputera. Jeśli chcesz zwiększyć wydajność KOMPUTERA, to jednym z najprostszych sposobów, aby to osiągnąć będzie dodanie pamięci systemowej. Można to zrobić w domowych warunkach.

Jak zwiększyć ilość pamięci systemowej

Trzeba

  • – narzędzie CPUID CPU-Z;
  • – moduł pamięci.

Instrukcja

1
Przed dodaniem pamięci systemu, należy upewnić się, że na twojej płycie głównej wolnych slotów dla niej. Otwórz pokrywę jednostki systemowej i sprawdź, czy temat DDR-sloty. Również w tym celu można skorzystać z instrukcją do płyty systemowej. Ale ta informacja może pomóc, jeśli wiesz, ile już modułów pamięci zainstalowanych.
2
Możesz użyć programu CPUID CPU-Z. Waży całkiem sporo, do tego darmowy. Po zainstalowaniu programu na komputerze uruchom go. Przejdź do zakładki SPD. Kliknij na strzałkę w lewym górnym rogu. Zobaczysz ilość gniazd pamięci systemowej.
3
Kiedy wybierzesz numer gniazda, wyświetla informacje o typie modułu pamięci, który jest podłączony. Zanotuj te informacje, ponieważ należy instalować ten sam typ pamięci. Jeśli wybrałeś gniazdo, a ekran z informacjami jest pusta, to w niego nie zainstalowano modułu pamięci. W ten sposób można obliczyć ilość slotów wolne.
4
Sam proces instalacji pamięci systemowej jest taki. Zdejmij pokrywę jednostki systemowej. Z każdej strony gniazda DDR jest zatrzask. Opuść te blokady w położenie dolne. Na listwach pamięci znajduje się klucz, pod którym rozumie się specjalne wycięcie. Mapuj ten klucz z kluczem na płycie głównej. Po tym trochę docisnąć, ale nie wolno stosować nadmiernej siły. W module pamięci może być tylko jedno prawidłowe położenie. Zatrzaski po bokach gniazda uwzględnienie poprzeczkę. Musi zabrzmieć słaby kliknięcie, co oznacza, że moduł jest zainstalowany.
5
Po zainstalowaniu pamięci, zaleca się raz nie zamykać pokrywę jednostki systemowej, a włącz komputer i sprawdź, czy pojawi się nowy zainstalowany moduł w systemie. Dopiero po upewnieniu się, że wszystko działa ok, zamknij pokrywę jednostki systemowej.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.