Jak odzyskać pliki na karcie pamięci flash

Zapewne wielu z użytkowników znalazły się w sytuacji, gdy przez przypadek został usunięty z karty pamięci flash niezbędne informacje. Przy tym zapasową plików nie tworzyli. Czy była w błędzie jest sformatowana. Nawet po całkowitym sformatowaniu karty pamięci flash informacje można odzyskać. Co więcej, procent skutecznego odzyskiwania danych – bardzo wysoki.

Jak odzyskać pliki na karcie pamięci flash

Trzeba

  • – program TuneUp Utilities 2011.

Instrukcja

1
Bardzo ważne jest, aby po tym jak zauważysz, że informacje zostały usunięte z karty flash karty, nie nagrywać na niej nowe dane, tak jak w tym przypadku szansę na dobry wynik operacji odzyskiwania danych maleje. Podłączenie karty pamięci flash do komputera, najlepiej za pomocą czytnika kart pamięci.
2
Do odzyskiwania danych konieczna program TuneUp Utilities 2011. Pobrać ją z internetu i zainstalować na dysk twardy komputera. Choć program jest płatny, ale ma próbny okres użytkowania.
3
Uruchom Program TuneUp Utilities. Gdy program jest uruchamiany po raz pierwszy, zaczyna produkować analiza KOMPUTERA. Po jego zakończeniu pojawi się powiadomienie o optymalizacji systemu. Jeśli się zgodzisz, program optymalizuje pracę systemu i naprawi błędy (można odstąpić od tej procedury). Następnie znajdziesz się w jej menu główne. Przejdź do zakładki „rozwiąż problemy”.
4
W następnym oknie wybierz opcję „Odzyskać usunięte pliki”. Następnie pojawi się lista wszystkich dysków, które są podłączone do komputera. Usuń zaznaczenie pola wyboru obok wszystkich partycji na dysku twardym, z wyjątkiem twojej pamięci flash. Po tym przejść dalej.
5
W wierszu „Kryteria wyszukiwania” nic pisać nie należy. Bo w tej chwili trzeba przywrócić maksymalną ilość informacji, a nie konkretny plik. Wyczyść pole wyboru obok opcji „Szukaj plików o rozmiarze 0 bajtów”. Tak proces wyszukiwania danych będzie odbywać się szybciej. Po zainstalowaniu ustawień kliknij „Dalej”.
6
Rozpocznie się proces wyszukiwania usuniętych danych. Czas jego trwania zależy od mocy komputera i od wielkości karty pamięci flash. Po zakończeniu operacji znalezione pliki zostaną wyświetlone w oknie programu. Zaznacz pliki. (można wybrać wszystkie na raz lub pojedynczo). Dalej na dole okna programu kliknij przycisk „Odzyskaj”. Można je przywrócić do pierwotnego miejsca, czyli od razu na karcie pamięci lub w dowolnym folderze na swoim komputerze.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *