Jak sprawdzić hasło karty pamięci flash

Aby chronić dane osobowe, na karcie pamięci, często stawiają hasło. Więc jeśli ktoś postronny wstawi pendrive w swoje urządzenie cyfrowe, on nie będzie w stanie zobaczyć jej zawartość. Ale też nie jest wykluczone, że hasło do urządzenia może zapomnieć. I jeśli użytkownik nie zapisał, to powstaje problem, jak otworzyć własną kartę pamięci. Na szczęście nie oznacza to, że w końcu stracił dostęp do informacji. Hasło można odzyskać.

Jak sprawdzić hasło karty pamięci flash

Trzeba

  • – program Nemesis Service Suite;
  • – program NokiaUnlocker.

Instrukcja

1
Do pracy potrzebne są dwa programy: Nemesis Service Suite i NokiaUnlocker. Oba programy są bezpłatne. Można je znaleźć w internecie.
2
Podłącz urządzenie z kartą pamięci do komputera. Następnie uruchom program Nemesis Service Suite. W menu aplikacji kliknij Scan. Czekaj zakończeniu skanowania. Następnie otwórz zakładkę Permanent Memory i znajdź wiersz To File. Naprzeciwko tego wiersza, zaznacz pole wyboru. Następnie kliknij przycisk Read. Teraz masz plik z rozszerzeniem *.pm. Ten plik jest zapisany na dysku systemowym w katalogu Program Files, NSSBackuppm.
3
Następnie uruchom program NokiaUnlocker. Za pomocą ankiety wprowadź ścieżkę do zapisanego *.pm pliku. Dolny wiersz w programie NokiaUnlocker o nazwie „Hasło na kartę pamięci”. Odpowiednio, w tym wierszu i będzie hasło na swoje karty flash.
4
Jeśli posiadasz smartphone z systemem operacyjnym Symbian, spodoba ci się taki sposób. Podłącz swój telefon do komputera, po czym wejść w pamięć telefonu. Dalej, otwórz folder System, w którym znajdź plik z nazwa pliku Mmcstore. Skopiuj ten plik do głównego katalogu pamięci telefonu.
5
Do następnej czynności, aby w twoim systemie operacyjnym było włączone wyświetlanie rozszerzenie pliku. Można to zrobić tak. Przejdź do „Panel sterowania”. Dalej wybierz „Opcje folderów”. Następnie przejdź do zakładki „Widok” i odznacz pole wyboru obok polecenia „Ukryj rozszerzenia znanych typów plików”. Kliknij przycisk OK, a następnie „Zastosuj”.
6
Po tym, kliknij na Mmcstore prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz „zmień Nazwę”. Na końcu nazwy pliku dopisać .txt. Teraz system będzie zobaczyć, jak plik tekstowy. Otwórz go za zwykłego notatnika i zobaczysz hasło.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.