Jak zrobić tak, aby włosy dłużej pozostają czyste

Czyste zadbane włosy to wizytówka szanującej się fashionistki. Ale bywa tak, że są one szybciej, niż trzeba, салятся. Przy dzisiejszym tempie życia umyć włosy często, nie zawsze, więc trzeba szukać jakieś inne sposoby, aby włosy dłużej pozostają czyste i zadbane.

Jak zrobić tak, aby włosy dłużej pozostają czyste

Instrukcja

1
Nie myj włosów w zbyt gorącej wodzie i nie długo masować skórę głowy masażu szczotką. Tak stymulujesz pracę gruczołów łojowych, a włosy szybciej zdobywają засаленный widok.
2
Wybierz sobie szampon i odżywka, odpowiedni do twojego typu włosów, przy użyciu których loki będą się mniej brudzić. Aby dokonać właściwego wyboru, należy skonsultować się ze swoim fryzjerem lub dostawcą profesjonalnego sklepu. Również selektywnie kupuj produkty do stylizacji.
3
Po zastosowaniu szamponu, ополаскивателя i środków pielęgnacyjnych bardzo dokładnie wypłukać włosy. Ponadto, czystą głowę można opłukać zimną wodą, aby zmniejszyć pracę gruczołów łojowych.
4
Spróbuj zioła płukanie, np. napar z rumianku, pokrzywy, skrzypu polnego. Można spłukać włosy wódką, co pozwala przedłużyć efekt czystości na długi czas.
5
Należy stosować różne środki do domu i maski, które pozwalają zachować schludny wygląd włosów. Na przykład, zrobić maskę z łyżki miodu, łyżeczka soku z cytryny, żółtka i startej cebuli. Potrzymaj ją około kwadrans i dokładnie spłukać.
6
Staraj się suszyć włosy w sposób naturalny, bez pomocy suszarki. Gorący strumień powietrza иссушает ich, a to powoduje dodatkowe wydzielanie sebum.
7
W ciągu dnia jak najrzadziej dotykać włosy rękami. To przyspiesza proces zanieczyszczenia.
8
Zimą wiele pań tradycyjnie nie kręcą ciepłe futrzane czapki w pomieszczeniach. Nie bierz z nich przykład. Włosy są w swego rodzaju parowej i szybciej się brudzą. Między innymi, to negatywnie wpływa na ogólny stan шевелюры.
9
Jeśli twoje włosy są z natury cienkie i fryzura mocno przylega do skóry głowy, będą mniej pozostać czyste. Postaraj się zrobić stylizację, nadając objętość od nasady, i można zauważyć pewną różnicę.
10
Teraz w modzie różne warkocze, jeśli długość włosów pozwala, spróbuj taką fryzurę. Włosy na pewno pozostaną czyste przez dłuższy czas, bo na прибранных włosach osadza się mniej kurzu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.