Jak naprawić siwe włosy

Siwe włosy – naturalne zjawisko związane z zakończeniem produkcji pigmentu melaniny. Przyczyną pojawienia się przedwczesnej siwizny może być nieprawidłowe nawyki żywieniowe, stresujące sytuacje w życiu lub predyspozycje genetyczne. Odzyskać i spędzić profilaktyki pojawienia się siwych włosów można, stosując sprawdzone ludowe porady i przepisy.

Jak naprawić siwe włosy

Trzeba

  • – sok z cytryny;
  • – olej kokosowy;
  • – nasiona kozieradki siennego (w proszku);
  • – sok z liści mięty;
  • – sok z liści bazylii;
  • – bezbarwna henna (w proszku);
  • – mielone kawy;
  • – kefir;
  • – woda.

Instrukcja

1
Jeśli ma predyspozycje do pojawienia się siwych włosów, zwróć uwagę na swoją dietę. Wyeliminuj tłuste, marynowanych, ostre i smażone potrawy. Zrezygnuj z potraw słodkich i alkoholu. Nie zaniedbuj витаминными kompleksami. Do tego należy zwrócić się o poradę do specjalisty. Doświadczony lekarz, po zapoznaniu się ogólny stan organizmu, przepisze odpowiedni kurs witamin. Włącz do swojej diety orzechy, nasiona, grzyby, marchew, ziemniaki, żółtka jaj, nerki i wątrobę. Dane produkty wzbogacone w witaminę P10, który jest w stanie wstrzymać siwienie włosów.
2
Użyj narzędzia na bazie oleju kokosowego. Regularne przeprowadzenie tej procedury jest w stanie naprawić i zapobiec pojawianiu się siwych włosów. Do jego przygotowania wymieszać 3 łyżki soku z cytryny, 1 łyżeczkę oleju kokosowego. To narzędzie, lekkimi ruchami nanieść na korzeni obszar włosów. Dla wzmocnienia efektu tej maski укутайте włosy ręcznikiem. Po 20-30 minutach należy usunąć resztki środków ciepłą wodą. Zabieg zaleca się wykonywać 2-3 razy w tygodniu.
3
Zrób zamiennik maskę do włosów siwych. Do jej przygotowania 1 łyżeczka kozieradki siennego (proszek) wlać 3 łyżki wody i doprowadzić mieszaninę do wrzenia. Osobno wymieszać 3 łyżeczki soku z liści mięty (świeżej) i 2 łyżeczki soku z liści bazylii (świeżej). Dodaj 2 łyżeczki bezbarwna henna (proszek) i 3 łyżeczki mielonej kawy. Dokładnie wymieszać dane składniki, stopniowo wlewając przygotowany napar z kozieradki i 1 łyżka jogurtu. To narzędzie masując nałóż na włosy, równomiernie rozprowadzając na całej długości. Z góry załóż czepek i укутайте głowę ręcznikiem. Przez 30-40 minut, pozostałości zmyć maskę ciepłą wodą. Tej procedury zaleca się 3-4 razy w miesiącu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.