Jak nawilżyć włosy

Każda dziewczyna od dzieciństwa marzy o pięknych i bujnych włosach. I jeśli 10 lat temu było modne chodzić z krótkimi włosami, to teraz wszystko завистливо idzie w ślad длинноволосым pięknem. Sekret urody włosów – w ich codziennej diecie i nawilżeniu, восполняющем zapasy witamin i zachować włosy przed utratą wilgoci. A można to zrobić za pomocą różnych nalewek, masek i balsamów.

Każda dziewczyna od dzieciństwa marzy o pięknych i bujnych włosach

Instrukcja

1
Najbardziej proste i wygodne narzędzie jest zakup wraz z szamponem klimatyzacja tej samej marki. Zawiera specjalne substancje, które, otaczającej włosów, nie pozwalają wodzie odparować. Niestety, nowoczesne balsamy-klimatyzacja nie zawsze dają pożądany efekt, a włosy pozostają słabe i bez życia.
2
Korzystanie z olejów.
Łopian lub olej rycynowy są dostępne we wszystkich aptekach, są tanie, a efekt dają długotrwały. Jest jeszcze olej kokosowy – w małych ilościach również daje pozytywny efekt. Co prawda jest mały minus – wszystkie one pozostawiają połysk na włosach. A oto olej jojoba pomaga włosom stać się piękniejsze, nie obciążając ich. Pamiętaj: kiedy stosować oleju, należy zwrócić uwagę nie tylko korzeni włosów, ale i na końcach. Następnie można owinąć głowę plastikową torbę, zmyć szamponem przez 30-40 minut.
3
Wywary, napary, balsamy.
Na przykład wywar z rumianku i pokrzywy przywraca włosom zdrowy wygląd i puszystość. A można dodać do swojego szampon miód (proporcje 1:1) – nałożyć na 30 minut na włosy i spłukać. Latem można spłukać włosy wywar z łopianu: roślina отваривается, następnie powstaje 30 minut. Sok lub napar z brzozy arkusza jest również bardzo skuteczny sposób, aby nawilżyć włosy i ich piękne.
4
Nawilżające maski do włosów.
W dawnych czasach był popularny хлебная maska – chleb mięknie w wodzie (lub w piwie), papkę nakłada się na włosy, głowę należy przykryć ręcznikiem, po godzinie zmyć. Można użyć żółtko jaja, tylko po tym, jak смоете go, należy do miękkości spłukać włosy wodą z odrobiną soku z cytryny. Sok z cytryny, nawiasem mówiąc, można wymieszać ze śmietaną (2 łyżeczki), podgrzać w kąpieli wodnej i nałożyć na suche włosy. Po 20-30 minutach zmyć szamponem. Skuteczna maska, kiedy miesza się taką samą ilość soku z cebuli i aloes – prawda, jeśli trzeba się spieszyć na spotkanie, lepiej odłożyć taką procedurę na weekend. Można wymieszać 1 łyżkę miodu, 1 łyżkę oleju roślinnego i żółtko, – ta maska nie tylko nawilżają włosy, ale i sprawi, że ich lśniące i piękne.
Porada
Niezależnie przepis wybierzesz, pamiętaj, że najważniejsze w pielęgnacji włosów – mniej ich zranić. Postaraj się rzadziej korzystać z suszarką do włosów, na zewnątrz, należy nosić nakrycie głowy, a jeśli działa klimatyzacja lub ogrzewanie, nie leń się z domu, aby zrobić maskę do włosów. Ponieważ piękny wygląd zaczyna się przede wszystkim z miłości do siebie.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.