Jak zrobić самодельную samochód

Przemysł samochodowy produkuje różne modele maszyn na każdy gust i portfel. Ale jeśli auto z niezbędnymi cechami masowo nie jest dostępny, można zrobić ekskluzywny samochód własnymi rękami. Samodzielne złożenie pozwoli uzyskać pojazd, który w pełni spełnia wszystkie wymagania.

Jak zrobić самодельную samochód

Instrukcja

1
Przed tym, jak przystąpić do tworzenia własnego samochodu, pożądane jest, aby zbadać konstrukcję seryjnie produkowanych maszyn, a także wcześniej utworzonych improwizowanych samochodów. Weź w bibliotece zbiór czasopism „Technika młodzieży” od 1980 do 1990 roku. Można tam znaleźć działające konstrukcje, zdjęcia i opowiadania autorów improwizowanych samochodów.
2
Sprecyzuj wymagania przepisów do domowej produkcji samochodów. Do wspomnianych opcji należą: moc silnika, kół, liczba pasażerów. Tak samo spełniać wymagania bezpieczeństwa czynnego i biernego domowej roboty auto. Postaraj się uwzględnić wszystkie wymagania przy projektowaniu.
3
Zaprojektuj samochód. Określ podstawowe parametry konstrukcyjne: ilość kół, rodzaj napędu, położenie silnika, i inne. Ustalić przyjęte rozwiązania konstrukcyjne w postaci rysunków. Oblicz masę samochodu, obciążenie na każde koło. Sporządź specyfikację zakupionych części.
4
Zaopatrz się w niezbędne części. Można używać części, zrobione ze starych samochodów. Staraj się kupować części dobrej jakości. Uważaj następnie, aby zakupione części pasowały do siebie. Nie zapomnij kupić silnikowy i przekładniowy olej, płyn chłodzący.
5
Zbieraj samochód z zakupionych wcześniej części zgodnie z opracowanym rysunków. Staraj się używać spawane a nie skręcane połączenia. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na zapewnienie wytrzymałości mechanicznej konstrukcji.
6
Należy zarejestrować samochód, ponieważ bez rejestracji nie można poruszać się nim po drogach publicznych. Spróbuj do rejestracji mieć znajomych w POLICJI, które mogłyby przyczynić się podczas rejestracji pojazdu. Ukończ wszystkie niezbędne badania i uzyskać świadectwo techniczne na samochód.
Porada
Nie kupuj silnika lub nadwozia bez dokumentów, bo wtedy самодельную samochód będzie praktycznie niemożliwe, aby umieścić w ewidencji.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.