Jak zrobić samemu blaty z kamienia

Blaty z kamienia sztucznego służą o wiele dłużej, niż laminowana płyta WIÓROWA lub inne materiały. Jeśli masz marmurowa mała lub schebenku, wykonać blat z kamienia odpowiedniej wielkości można samodzielnie.

Jak zrobić samemu blaty z kamienia

Trzeba

  • – szyba lub lustro, o powierzchni 65х205 cm;
  • – drewniane kantówki 20х40 mm;
  • – plastelina 200 gramów;
  • – marmurowy schebenku drobnego mielenia;
  • – cement M-400 i powyżej;
  • – hot-melt lub zwykły klej „Tytan”;
  • – armatura żebrowana 4 -6 mm;
  • – drut wiązałkowy stalowa;
  • – olej słonecznikowy.

Instrukcja

1
Na surowo poziomej, płaskiej powierzchni umieścić szkło lub lustro, amalgamatem w dół. Należy zwrócić uwagę, między szybą a powierzchnią stołu nie powinno być luzów, nierówności lub провисаний. Osiągnij lepsze dopasowanie szkła do powierzchni.
2
Weź dwa kawałki o długości 60 cm i dwa kawałki o długości 2 m. Taktuje je papierem ściernym tak, aby stały się one gładkie i nie mieli zadziory.
3
Przyłóż je do szyby tak, aby powstał prostokąt z prostymi narożnikami. Można изготавливаете szalunki, do późniejszego zalewania jej rozwiązanie.
4
Z drewna 20х40 mm wytnij 20 takich samych odcinków, długości 3 – 5 cm podpory deskowania. Można je przykleić do szyby tak, aby na koniec każdego trzonka упиралась deskowanie i nie смещалась w procesie wypełnienia roztworu. Daj formie do wyschnięcia.
5
Podczas gdy wysycha forma, przygotuj roztwór do wypełnienia. Do tego weź cement i kruszywa marmurowe i wymieszać je ze sobą w stosunku 1:10, dodając wodę. Aby zapewnić odpowiedni kolor, окрасьте mieszanka pigmentów do betonu. U ciebie musi być rozwiązanie dla gęstości przypomina śmietanę lub rzadkie ciasto.
6
Gdy deskowanie wyschnie, weź plastelina i poprowadzić go na obwodzie deskowania w wewnętrznej części. Tak tworzysz krawędź przyszłego blaty z kamienia. Aby krawędź była gładka, разравнивайте plastelina jednym tłokiem pożądanego kształtu.
7
Nasmarować szalunek najcieńszą warstwą oleju słonecznikowego. Wlać pierwszą warstwę roztworu do połowy wysokości trzonka.
8
Podczas gdy pierwsza warstwa schnie, przygotuj армированную siatkę. Do tego weź kilka równych odcinków zbrojenia długość 198 cm i kilka odcinków zbrojenia długość 58 cm i za pomocą drutu wiązałkowego połączyć je na krzyż. U ciebie musi być siatka o oczkach 50×50 mm. Umieść tę siatkę na pierwszy zalany warstwę i delikatnie naciskać palcami, tylko tak, żeby nigdzie nie dotknęła szkła i była w jednej płaszczyźnie. Wlać drugą warstwę zaprawy do góry deskowania i usuń nadmiar za pomocą łopatki.
9
Po całkowitym wyschnięciu zdjąć szalunek, odwróć самодельную kamienny blat i przeszlifować powierzchnię tak, aby zaczęły działać marmurowe włączyć.
logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *