Jak zrobić quest

W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego quest oznacza wyszukiwanie. W środowisku komputerowym to słowo może oznaczać grę przygoda gatunek (której celem jest rozwiązanie skomplikowanych zagadek), jak i samo zadanie w grze. Szczyt jego popularności przypada na lata 80-te, ale z powodu niskiej rentowności, to kierunek prysło. Szał programowaniem komputerowym dało drugi oddech tego gatunku, tak powstał amatorski quest. Teraz, na podstawie kilku darmowych silników, każdy może stworzyć grę na swój smak. Ponadto, niska jakość animacji w pełni pokryte szczegółowo обрисованным fascynującą fabułą i postaciami.

Jak zrobić quest

Instrukcja

1
Znajdź i pobierz swój ulubiony silnik.
2
Dalej, musisz napisać swoje fantazje w postaci zainstalowania gałęzi algorytmu na zasadzie: „jeśli”, „to”, „inaczej”, zadając zdarzenie i możliwości jego wynik.
3
Rozważmy podstawowe działania na przykładzie uproszczonej wersji Projektanta gier. Do państwa dyspozycji podstawowe funkcje: „start”, „widelec”, „zwycięstwo”, „porażka”, tożsame jeden ruch w grze.
4
W oknie edytora podasz nazwę uderzenie (w tej samej polu), dodać zdjęcie na życzenie, formujesz warunek zadania (pole „tekst”), kojarzy się ten krok, a następnie (klikając na „plus”), podając linki tekstowe. Zapisujesz, wybrać nowy żeton (klikając przycisk „new”). I tak dalej.
5
Na podstawie tego schematu można tworzyć fascynujące tekstowe gry fabularne, interaktywne fantasy, programy edukacyjne i inne, a także urozmaicić swoje ulubione zdjęcia, dodawać efekty dźwiękowe, zaszyfrować grę, stworzyć główny plik rozruchowy i pr.
6
Podstawowe zalecenia: szczegółowo rozważyć kartę gry, włożył ją na ciekawą fabułę; wskaż obowiązkowe łańcuchy i możliwe (do wyboru), предугадывайте logiki gracza; stymulowanie zainteresowania w grze, utrudniając zadanie, wykorzystując atrakcyjne bonusy, nieoczekiwane wyniki, itp. Jednym słowem, czyńcie swoją historię.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.