Jak zrobić nóż

Własny kuter – marzenie wielu, i u większości ludzi jego obecność kojarzy się z luksusem i dobrobytu właściciela. Przy czym mało kto wie, że mając pewne umiejętności budowy i operacji, każdy może zbudować własną łódź motorową z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym, osłoniętych wodoodporną sklejką, posiadające kabinę, – mostek i wystarczająco mocny do podróżowania po wodzie silnik.

Jak zrobić nóż

Instrukcja

1
Użyj dokładne rysunki techniczne dla budowy części i elementów obudowy łodzi. Na początek na фанерном tarczy o szerokości większej niż szerokość obudowy na 30 cm, a długości przekraczającej wysokość obudowy na 40 cm, расчертите w rozmiarze rzeczywistym шпангоуты i obrys форштевня.
2
Przesuń na górnych końcach шпангоутов poziomą linię. Расчерчивая wzorce, należy uwzględnić grubość listew i materiału wewnętrznego poszycia łodzi. Fragmenty poprzecznych układy łącz, używając nakładki ze sklejki o grubości.
3
Przed montażem wszystkich fragmentów łodzi zapewnić najwygodniejszy sposób montażu okładziny.
4
Zbierz matrycę łodzi tak, aby była sztywna i solidna konstrukcja, która nie odkształca się przy dalszej budowie i montażu części.
5
Pociągnij wzdłuż desek, ustalonych w podstawie obudowy matrycy, wełna stalowa, która pozwoli poruszać się w budowie łodzi.
6
Instalację układy zacznij od brzuch-шпангоута, odcinając część pionowo i prostopadle do linii.
7
Zaznacz usztywniania na poręczach podstawy łodzi. Następnie zaznacz wszystkie wzory i zacznij schować wewnętrzną część obudowy podłużnymi listwami grubości 15 mm i szerokości 50 mm.
8
Dno od wewnątrz обшивайте listwami o szerokości 100 mm. Zaznacz jedną szynę na pokładzie, a drugą na dnie, a następnie zaznacz reiki w górne krawędzie ścian.
9
Wewnętrzną powierzchnię obudowy po instalacji wszystkich elementów rysunku обшейте трехмиллиметровой sklejki lub оргалитом, trzymać обшивочный materiał klejem i зашпаклевывая szczeliny szpachlówki epoksydowej. Jakość szpachlowania powinno być wysokiej – ustaw maksymalną powierzchnię sklejki, przeszlifować ją i ponownie pomalować dwie warstwy wodoodpornej farby.
10
Po wyschnięciu powierzchni, nałożyć na nią wosk lub wazeliną, a następnie przywiązują do niej tkaniny z włókien szklanych i ostateczną zewnętrzną obudowę (laminat lub z włókna szklanego). Twój nóż będzie mieć трехслойную okładziny.
11
Aby wypełnić pokład lekkim materiałem, użyj gruby i lekki styropian. Za pomocą rysunków, tworzenie, górny pokład i steru kapitana.
12
Jeśli prace będą prowadzić kilka osób, można zrobić łodzi na tyle szybko, oszczędzając dużą sumę pieniędzy na jego zakup.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.