Jak zrobić odlew rączki

Odlewy dziecięcych rączek i stóp, na równi ze zdjęciami i filmami, są dobrym sposobem, aby zostawić pamięć o tym, jak był mały. Takie odlewy można zamówić w kreatywnych warsztatach lub wykonać samodzielnie, w warunkach domowych.

Jak zrobić odlew rączki

Trzeba

  • – gips;
  • – alginian;
  • – każda farba dekoracyjna.

Instrukcja

1
Kup alginian. Można to zrobić w wyspecjalizowanych sklepach, które handlują techniki medycznej – zwykle stosuje się go w stomatologii do produkcji odlewów zębów, szczęki. Trójfazowy alginian szybko zastyga i po utwardzeniu zmienia kolor. Farby będzie potrzebna na końcowym etapie budowy redakcyjna. Można kupić gotowe zestawy do produkcji odlewów gipsowych. Zamiast альгината można stosować zwykłe ciasto.
2
Przygotuj roztwór альгината. Weź odpowiednią do wielkości plastikową pojemność (najlepiej, jeśli będzie ona wystarczająco duża), nalej tam wody i всыпьте alginian (1:1,5). Dobrze wymieszać mieszankę, aż do całkowitego rozpuszczenia skorzystaj z mikserem. Poczekaj, aż opadną pęcherzyki (można zapukać naczynia na stole). Tak jak alginian szybko zastyga, to wszystko przygotowawcze manipulacji należy to zrobić bardzo szybko.
3
Jeśli używasz ciasto, to wyrobić skład z mąki, soli, wody i oleju roślinnego – masa powinna być ciekłej, trzeba ją gotować na ogniu w ciągu trzech minut.
4
Jeśli dziecko jest małe, to lepiej, aby usunąć wycisk, podczas gdy on śpi – dziecko nie będzie szarpać klamką, i można zrobić to szybko. Dzieci dorosłymi można zainteresować i z góry wyjaśnić, dlaczego trzeba opuszczać uchwyt do roztworu. Weź długopis dziecka i zanurzyć w альгинатный roztwór lub мучной skład – potrzymaj go w masie nie mniej niż minutę. To wystarczająco dużo czasu, aby roztwór zamarł i nabył gumową konsystencję. Jak tylko przestanie przyklejać się do dłoni, można uznać, że roztwór jest gotowy i zbioru była. Wyciągnij rękę, aby go nie podrzeć formularz.
5
Rozsuń gips w wodzie. Przygotuj ciepłą wodę i wsypać do niej proszek gipsowy, wymieszać do konsystencji płynnej pasty. Wlać gips w przygotowaną formę z альгината i poczekaj, aż gips stwardnieje.
6
Delikatnie oddzielić gipsowy przyklejanie masy, usuwając pojedyncze cząstki. Зашкурьте plastikową formę, traktując ją drobnym papierem ściernym. Zamocuj plastikową rączkę na podstawce, pokryć ją dekoracyjną farbą i udekoruj zabawnymi napisami i rysunkami.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *