Jak zrobić odlew

Odlewy i odciski rączek i nóżek dziecka na zawsze pozostają w pamięci szczęśliwe czasu dzieciństwa. Obecnie istnieje wiele producentów gotowych zestawów do budowy takich odlewów. Ponadto, wiele firm oferujących usługi tworzenia odlewów na pamięć, a przy tym z wami będzie szczegółowo omówione projekt niezapomniany prezent. Jednak taki upominek można to zrobić samodzielnie w warunkach domowych, bez uciekania się do kosztownych ofert handlowych.

Jak zrobić odlew

Instrukcja

1
1 łyżka skrobi rozpuścić w połowie szklanki zimnej wody, następnie wlać 1 szklankę wrzącej wody, wymieszać. Dodać mąkę i sól, wyrobić ciasto. Otrzymane ciasto połóż na płaskiej powierzchni i docisnąć do ciasta jej dłoni lub stopy dziecka.
2
Szybko rozpuścić gips z wodą do uzyskania jednolitej masy (około konsystencji śmietany) i wlać gips w formie testu. Gdy gips stwardnieje, uwolnij gipsowy odlew z formy. W razie potrzeby зашкурьте nierówności papierem ściernym lub пилочкой do paznokci. Postępować bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić wszystkie linie i fałdki, пропечатавшиеся na слепке.
3
Wybierz gwasz żądany kolor i pomaluj wycisk.
4
Ciasto do wycisku można zrobić w inny sposób: wymieszać 2 szklanki mąki, 1 szklanka soli i dodać trochę kleju PVA. Otrzymane ciasto rozłożyć na blasze, tam robi przedruki rączek lub nóżek i piec w piekarniku na małym ogniu 2-3 godziny. Można użyć do dekoracji same odciski lub wlać do nich gips (lub wypełniacz), jak opisano powyżej.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *