Jak zrobić dziecku prezent na urodziny

Urodziny dla dziecka – to zawsze cud, magiczne święto, które będzie wspominać jeszcze długo. Więc po prostu dać dziecku prezent w ręce – to jest nieciekawe i nudne. Moment wręczenia prezentu należy zrobić ekscytujące, z elementami gry i niespodzianki.

Jak zrobić dziecku prezent na urodziny

Trzeba

  • – tektura;
  • – ватман;
  • – markery;
  • – ołówki;
  • – balony;
  • – opakowania, papier;
  • – papier kolorowy;
  • – karnawał atrybuty.

Instrukcja

1
Aby włączyć wyszukiwanie prezent w grę – win-win pomysł. Dla małych dzieci można narysować małe kolorowe karteczki, które będą wskazywać drogę do wrzucenia, to jest prezent. Narysuj na małe kawałki tektury stolik, sofa, łóżko, zabawki itp. Umieść je w miejscu, gdy dziecko jeszcze śpi. Budząc się, widzi pokoju, usłana balonów, można powitać go, a następnie poproś, aby pobawić się w poszukiwanie skarbu, przeprowadzając pierwszą kartę.
2
Nie rób zbyt dużo kartek, aby dziecko nie stracił zainteresowania do procesu. Prezent zawinąć w folię, papier – dzieci bardzo lubią pękać шуршащие warstwy. Zamiast kartek można użyć utworu-indeks – wycięte z kolorowego papieru małe łapki, ułożyć na trasie do miejsca znajdowania się na prezent. Małe dziecko będzie ciekawe wchodzenia na żywe kawałki papieru.
3
Dla starszego dziecka można wymyślić bardziej skomplikowany scenariusz – na kartach nie rysuj meble, a nagrywaj zagadki i snuja rebusy. Wizytówki lub notatki umieść w różne miejsca – ukryj się w balon, za obraz, pod łóżkiem itp. Można narysować prawdziwą mapę skarbów z jasnymi wskazówkami – liczbę kroków od jednego punktu do drugiego, z podaniem stron świata itp. z Góry przygotować pirackie kapelusze, opaski na oczy i inne atrybuty przygód.
4
Przygotuj mały występ od wszystkich członków rodziny. Gratuluję dziecka już od rana – zbierzcie wszystkie jego łóżku i czyta wiersze. Wiersze można napisać najprostsze, ale z sensem, odzwierciedlający istotę swojego prezentu. Sposób każdy z поздравляющих przeczyta kilka oczek, a następnie wręczy dziecku prezent. Taki początek dnia urodzenia zada nastrój dziecka.
5
Poproś kogoś ze znajomych bawić się rola listonosza Печкина – załóż na niego wielkie wąsy, płaszcz i czapkę-ушанку. Niech w środku zabawy, kiedy w domu jest pełno gości, listonosz zadzwoni do drzwi i poprosi o jubilata. Złożywszy świąteczną paczkę, siada za wspólny stół i opowiada kilka historii, żeby dzieci uwierzyły w to, że to prawdziwy Печкин. Jeśli zaprosisz animatorów, to prezent może przynieść Carlson, lub inny ulubiony bohater.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.