Jak podawać dziecku pokarmy stałe

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka. Ale maluszek rośnie, a dziecięcego organizm potrzebuje coraz więcej i więcej składników odżywczych i witamin, które mleko matki już nie jest w stanie zapewnić w pełnym zakresie. Dlatego około 3-4 miesiąca życia należy stopniowo wprowadzać pokarmy stałe.

Jak podawać dziecku pokarmy stałe

Instrukcja

1
Zacznij od soków, a następnie przejdź do owocowym i warzywnym puree, kasze, творогу, a później spróbuj dawać mięso i ryby. Wprowadzaj nowe produkty w menu dla dzieci stopniowo: z jednej do dwóch łyżeczek. Jeśli maluch z przyjemnością i bez komplikacji przyjmie nowej żywności, na następny dzień ilość pokarmów uzupełniających trochę zwiększyć, a następnie w ciągu jednego do dwóch tygodni doprowadzić do pełnej porcji.
2
Niech przynęty przed karmieniem piersią. Przejdź do nowego produktu tylko po tym, jak dziecko przyzwyczaja się do poprzedniego. Najważniejsze to robić wszystko powoli i stopniowo. Uważnie obserwować reakcję organizmu na nowej żywności, jeśli wprowadzać pokarmy stałe za wcześnie i w dużych ilościach, mogą powodować alergię i problemy z żołądkiem i jelitami.
3
Wprowadzając do menu malucha soki, zacznij od jabłkowego. Około trzech miesięcy staram się dać z marchwi, pomarańczy, wiśni i sok pomidorowy. Jeśli u dziecka na określony sok rozpoczęły się wysypki, natychmiast usuń ten produkt. Dzieci, które mają skłonność do zaparć, nie warto dawać soki z wiśni, jagód i granatu, ponieważ działają one jak mocujące. Buraki, śliwka i kapusty soki odwrotnie są środki przeczyszczające.
4
Warzywne i owocowe puree podajcie z 4-5 miesięcy. Teraz w sklepach jest bardzo duży wybór żywności dla niemowląt. Kupować gotowe puree w słoikach, lub przygotować samemu – to jest tylko twój wybór. Warzywne puree łatwo gotować samodzielnie. Dobrze umyć warzywa i opuść je do wrzącej osolonej wody. Ugotować do miękkości, a następnie przetrzeć przez sito lub posiekać blendera, dodając trochę bulionu warzywnego. Puree gotowe do spożycia.
5
Około 5 miesięcy powitaj dziecka z kaszy. Również jak i dla dzieci puree z kaszy można zrobić samemu lub kupić gotowe w sklepie. Najpierw kaszę gryczaną lub ryż, kasze, później przejdź do owsa i kukurydzy. Pierwsza próba – jedna–dwie łyżeczki. Następnie stopniowo zwiększać porcję żywności, a z czasem całkowicie zastąpić kaszą jedno karmienie piersią.
6
Mięso puree – główne źródło białka należy wprowadzać w menu dla dzieci z 6-7 miesięcy. Zacznij mięsa przynęty z gotowego покупного puree. Gdy dziecko przyzwyczaja się do mięsa, gotuj gotowane z kurczaka lub filet z królika, należy trzeć i dodaj do warzyw i kasze. Z ryb mała lepiej przedstawić później, miesięcy z 8-9. Jest w niej wiele cennych aminokwasów, fosfor, wapń i witaminy. Dzieciom cierpiącym z powodu alergii lepiej na czas odłożyć zapoznanie się z potrawami z ryb.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.